fbpx
Grant Dawson

Grant Dawson

Zawodnik MMA Grant Dawson

Biogram

Grant Dawson - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Grant Dawson - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Grant Dawson?

Grant Dawson to nazwisko, które w świecie mieszanych sztuk walki budzi coraz większe zainteresowanie. Urodzony 20 lutego 1994 roku, ten amerykański zawodnik jest obecnie znaną postacią w UFC, rywalizując w jednej z najbardziej konkurencyjnych dywizji – wadze lekkiej. Oto bliższy rzut oka na jego fascynującą karierę.

Grant Dawson – Początki Kariery

Grant Dawson urodził się w Cambria, Wisconsin, ale dorastał głównie w Stromsburgu, Nebraska. Początkowo marzył o karierze w futbolu amerykańskim, ale życie miało dla niego inne plany. Aby wspomóc swój główny sport, zaczął trenować zapasy, a to otworzyło przed nim zupełnie nowe drzwi. Zrozumiał, że nie jest wystarczająco dobry w futbolu amerykańskim i postanowił skupić się na zapasach. Jego droga w tym sporcie nie była łatwa, ale wytrwałość i ciężka praca pozwoliły mu osiągnąć sukcesy na szczeblu szkolnym.

Grant Dawson – Kariera w MMA

Po ukończeniu szkoły średniej i pominięciu studiów z powodu dysleksji, Dawson postanowił, że jego przyszłość leży w mieszanych sztukach walki. Rozpoczął karierę jako zawodnik MMA w 2014 roku, a jego początkowy rekord amatorski wynosił imponujące 8-1.

Grant Dawson – Contender Series

Jednak prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił, gdy pojawił się w programie Dana White’s Contender Series. Tam stawił czoła Adrianowi Diazowi i wygrał walkę przez poddanie w drugiej rundzie. To zwycięstwo zaowocowało kontraktem z UFC, gdzie miał okazję udowodnić swoje umiejętności na największej scenie MMA.

Grant Dawson – Sukcesy w UFC

Dawson zadebiutował w UFC 9 marca 2019 roku na gali UFC Fight Night przeciwko Julianowi Erosie. Wygrał swoją pierwszą walkę w organizacji jednogłośną decyzją sędziów. Kolejne zwycięstwo odniósł 18 maja 2019 roku na gali UFC Fight Night, gdzie pokonał Michaela Trizano przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie, co zapewniło mu nagrodę Performance of the Night.

Grant Dawson – UFC

Jego kariera w UFC była nieco niespokojna ze względu na problemy z wagą oraz wynikające z tego komplikacje. Wystąpił w wielu emocjonujących walkach i zdobył uznanie kibiców za swoje umiejętności i nieustępliwość. Jednym z wyjątkowych momentów w jego karierze był pojedynek z Leonardem Santosem w marcu 2021 roku, który zakończył nokautem w trzeciej rundzie. To zwycięstwo przyniosło mu kolejną nagrodę Performance of the Night.

Grant Dawson – Walki

Niedawno Dawson zmierzył się z Damirem Ismagulovem 1 lipca 2023 roku na gali UFC on ESPN 48, wygrywając walkę jednogłośną decyzją. Niestety, jego najnowsza walka przeciwko Bobby Green na UFC Fight Night 229 zakończyła się porażką przez nokaut w pierwszej rundzie. To jednak tylko przystanek na jego nieustannej drodze ku sukcesowi.

Grant Dawson – Historia

Grant Dawson to młody i zdolny zawodnik, który nieustannie udowadnia swoje umiejętności w UFC. Jego historia, począwszy od marzeń o futbolu amerykańskim po sukcesy w mieszanych sztukach walki, jest inspirująca. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia, nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość dla tego utalentowanego zawodnika.

Grant Dawson - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: KGD

Data urodzenia (ile ma lat?): 1994.02.20

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stromsburg, Nebraska

Grant Dawson - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:20

L:2

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Grant Dawson - Newsy