fbpx
Gabriel Benitez

Gabriel Benitez

Zawodnik MMA Gabriel Benitez

Biogram

Gabriel Benitez - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Gabriel Benitez - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Gabriel Benítez?

Gabriel Benítez, urodzony 15 czerwca 1988 roku w Tijuanie, Meksyku, to wybitny zawodnik mieszanych sztuk walki. Jego fascynacja sportem rozpoczęła się w wieku 18 lat, kiedy to rozpoczął treningi MMA.

Gabriel Benítez – kariera MMA

Benítez rozpoczął swoją profesjonalną karierę w MMA w 2007 roku, zanim podpisał kontrakt z UFC, zdobywając rekord 16-4. Jednym z kluczowych momentów w jego karierze było uczestnictwo w programie The Ultimate Fighter: Latin America 1.

Gabriel Benítez – UFC

Jego debiut w UFC miał miejsce 15 listopada 2014 roku, gdzie zwyciężył nad Humberto Brownowi przez duszenie gilotynowe. Benítez kontynuował beeindrzące występy, wygrywając z takimi rywalami jak Clay Collard czy Sam Sicilia. Mimo sukcesów, Benítez doświadczył również porażek, takich jak walka z Andre Fili czy Sodiqiem Yusuffem. Jednak zawsze powracał silniejszy, pokazując niezłomną determinację.

Gabriel Benítez – sukcesy

Największym sukcesem Beníteza było nokautujące zwycięstwo nad Humberto Bandenayem w 2018 roku, co przyniosło mu nagrodę za występ wieczoru. Jego walka z Justinem Jaynesem w grudniu 2020 roku była wyjątkowa, zdobywając nagrodę Performance of the Night.

Gabriel Benítez – wyzwania

Benítez musiał stawić czoła różnym wyzwaniom związanym z odwołaniami walk i pandemią Covid-19. Niemniej jednak, jego determinacja zawsze była silniejsza.

Gabriel Benítez

Obecnie, Benítez przygotowuje się do starcia z Jimem Millerem na gali UFC Fight Night 234, planowanej na 13 stycznia 2024 roku. Jego ambicje i pasja do sportu pozostają niezmienne, a fani mogą oczekiwać kolejnego emocjonującego występu tego utalentowanego meksykańskiego wojownika.

Gabriel Benitez - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Moggly

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.06.15

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Meksyk

Gabriel Benitez - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:23

L:11

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Gabriel Benitez - Newsy