fbpx
Dustin Poirier

Dustin Poirier

Zawodnik MMA Dustin Poirier

Biogram

Dustin Poirier - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Dustin Poirier - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Dustin Poirier?

Dustin Glenn Poirier, urodzony 19 stycznia 1989 roku w Lafayette, w Luizjanie. To amerykański zawodnik MMA, który zdobył uznanie jako jeden z najlepszych zawodników wagi lekkiej w historii UFC. Jego sportowe osiągnięcia oraz działalność charytatywna przyczyniły się do zdobycia wielkiej popularności i szacunku zarówno wśród fanów, jak i w środowisku sportowym.

Dustin Poirier – Wczesne życie

Dustin Poirier urodził się w Luizjanie i ma pochodzenie francuskie. Jego wczesne życie nie było łatwe, gdyż już w szkole średniej miał problemy z zachowaniem, co doprowadziło do opuszczenia jej przed ukończeniem.

Dustin Poirier – Kariera MMA

Karierę MMA rozpoczął w 2007 roku jako zawodnik amatorski, a w 2009 przeszedł na zawodowstwo. W tym samym roku związał się z WEC, ale po zamknięciu tej organizacji został przeniesiony do UFC.

Dustin Poirier – UFC

W UFC Poirier zdobył wielu fanów dzięki swoim spektakularnym zwycięstwom i widowiskowym walkom. Wygrał m.in. z takimi zawodnikami jak Max Holloway, Justin Gaethje, Eddie Alvarez, czy Dan Hooker. Po zwycięstwach nad Alvarezem i Gaethje otrzymał szansę walki o tymczasowe mistrzostwo UFC wagi lekkiej, którą wykorzystał, pokonując ponownie Maxa Hollowaya i zdobywając pas w 2019 roku.

Dustin Poirier – Khabib Nurmagomiedow

W 2019 roku zmierzył się również z obecnie uznawanym za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA, Khabibem Nurmagomiedowem, o mistrzostwo unifikacyjne wagi lekkiej. Niestety, przegrał ten pojedynek przez poddanie w trzeciej rundzie.

Dustin Poirier – Conor McGregor

Jego walka z Conorem McGregorem na UFC 257 w styczniu 2021 roku była jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków ostatnich lat. Poirier okazał się górą, pokonując McGregora przez techniczny nokaut i stając się pierwszą osobą, która go tak pokonała.

Dustin Poirier – Działalność charytatywna

Poirier słynie również z aktywności charytatywnej. Wraz z żoną założył fundację Good Fight Foundation, której celem jest pomaganie potrzebującym. Zebrał znaczne sumy pieniędzy na aukcjach swoich zawodowych zestawów z walki oraz współpracował z innymi organizacjami charytatywnymi, aby pomóc ludziom w potrzebie.

Dustin Poirier – walki

Ostatnio przegrał walkę o mistrzostwo wagi lekkiej na UFC 269 w grudniu 2021 roku. Nadal jest jednak jednym z najważniejszych i najbardziej szanowanych zawodników w UFC. Jego podejście do sportu i zaangażowanie w pomoc innym sprawiły, że jest ceniony zarówno jako zawodnik, jak i człowiek. Jego nadchodzący rewanż z Justinem Gaethje na gali UFC 291 już teraz wzbudza ogromne emocje wśród fanów MMA.

Dustin Poirier - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Diamond

Data urodzenia (ile ma lat?): 1989.01.19

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Dustin Poirier - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:30

L:8

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Dustin Poirier - Newsy