fbpx
Dricus Du Plessis

Dricus Du Plessis

Zawodnik MMA Dricus Du Plessis

Biogram

Dricus Du Plessis - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Dricus Du Plessis - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Dricus du Plessis?

Dricus du Plessis to wybitny zawodnik MMA pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Urodził się 14 stycznia 1994 roku w Hatfield. Du Plessis zdobył szereg osiągnięć w swojej karierze, w tym tytuły mistrza EFC Worldwide w wadze półśredniej i średniej. W latach 2017-2020 walczył również dla organizacji KSW, gdzie zdobył międzynarodowe mistrzostwo w wadze półśredniej.

Dricus du Plessis – przeszłość sportowa

Plessis rozpoczął swoją sportową przygodę w wieku pięciu lat od judo i zapasów. W wieku czternastu lat zaczął trenować kickboxing, a w 2012 roku zdobył złoty medal na mistrzostwach świata WAKO kadetów i juniorów w kategorii do 86 kg w formule K-1, stając się pierwszym Południowoafrykańczykiem, który to osiągnął. Du Plessis odnosił również sukcesy na arenie krajowej, zdobywając tytuły mistrza kraju w kickboksingu. Jego imponujący bilans amatorski wynosi 33 zwycięstwa, z czego 30 z nich zakończyło się przed czasem.

Dricus du Plessis – kariera MMA

Dricus du Plessis związał się z organizacją EFC w 2013 roku, gdzie zadebiutował jako zawodowy zawodnik. Po serii zwycięstw zdobył szansę walki o tytuł mistrza EFC w wadze średniej, jednak przegrał ten pojedynek. Nie zraziło go to, i po kolejnych sukcesach, tym razem w wadze półśredniej, zdobył mistrzostwo EFC w tej dywizji.

Dricus du Plessis – KSW

W 2017 roku du Plessis dołączył do organizacji KSWa, gdzie miał walczyć o tytuł mistrza wagi półśredniej. Niestety, kontuzja przeszkodziła w realizacji tego planu, ale po powrocie do formy Dricus zmierzył się z Roberto Soldiciem, którego pokonał przez TKO w drugiej rundzie, zdobywając tym samym mistrzowski pas KSW.

Dricus du Plessis – EFC

Po zakończeniu współpracy z KSW, du Plessis powrócił do EFC, gdzie zdobył tytuł mistrza wagi średniej. Jego imponujące osiągnięcia przyciągnęły uwagę największej organizacji MMA na świecie – UFC.

Dricus du Plessis – osiągnięcia

Sukcesy w UFC W październiku 2020 roku Dricus du Plessis zadebiutował w UFC, pokonując Markusa Pereza przez techniczny nokaut. Kolejne zwycięstwo odniósł w pojedynku z Trevinem Gilesem, nokautując go w drugiej rundzie. Jego udane występy zaowocowały pierwszym bonusem finansowym za najlepszy występ wieczoru.

Dricus du Plessis – kontuzja

Plessis był również zaplanowany do walki z innymi utalentowanymi zawodnikami, takimi jak Andre Muniz i Chris Curtis, jednak kontuzje przeszkodziły w realizacji tych pojedynków.

Dricus du Plessis – UFC

W ostatnim starciu podczas gali UFC 282, du Plessis znokautował byłego pretendent do pasa mistrzowskiego UFC, Darrena Tilla, zdobywając tym samym kolejne imponujące zwycięstwo. Jego pełne zaangażowanie i efektowne występy zostały nagrodzone bonusem za najlepszą walkę wieczoru. Nadchodzące wyzwania Dricus du Plessis nadal zmierza do kolejnych wyzwań. Na lipcowej gali UFC 276 zmierzył się z Bradem Tavaresem, zwyciężając walkę jednogłośną decyzją sędziów. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Derek Brunson, z którym stoczy pojedynek na gali UFC 285.

Dricus du Plessis – styl walki

Du Plessis jest znany z dynamicznego stylu walki, siły ciosów i skutecznych technik. Jego sukcesy w EFC, KSW i teraz w UFC sprawiają, że jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników w wadze półśredniej. Niezależnie od tego, jak potoczy się jego dalsza kariera, Dricus du Plessis z pewnością pozostanie jednym z najjaśniejszych talentów pochodzących z Południowej Afryki.

Dricus Du Plessis - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: K-1, Kickboxing

Pseudonim: Stillknocks

Data urodzenia (ile ma lat?): 1994.01.14

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): South Africa

Dricus Du Plessis - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:20

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Dricus Du Plessis - Newsy