fbpx
Drew Dober

Drew Dober

Zawodnik MMA Drew Dober

Biogram

Drew Dober - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Drew Dober - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Drew Dober?

Drew Dober, znany w świecie sztuk walki, to amerykański zawodnik MMA, który od lat dostarcza kibicom niezapomnianych chwil na klatce. Urodzony 19 października 1988 roku, Dober jest obecnie jednym z czołowych zawodników w wadze lekkiej w UFC.

Drew Dober – początki kariery

Dober urodził się i wychował w Omaha, w Nebrasce. Jego droga do sztuk walki rozpoczęła się w wieku 14 lat, kiedy zainteresował się Muay Thai. Okazał się być niezwykle utalentowanym zawodnikiem, zdobywając dwukrotnie tytuł amatorskiego mistrza kraju. Jego przygoda z walką zaczęła się również w szkolnych latach, gdzie reprezentował Millard North High School. Dober posiada także brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu, co dowodzi jego wszechstronności i zaawansowanego poziomu umiejętności.

Drew Dober – kariera MMA

Drew Dober zadebiutował jako zawodowy zawodnik MMA w 2009 roku, a od tego czasu podbił serca fanów i zyskał szacunek w środowisku. Przed dołączeniem do UFC rywalizował także w innych organizacjach, takich jak Bellator MMA i Titan Fighting Championship. Obecnie zajmuje 15. miejsce w rankingu UFC w wadze lekkiej (stan na październik 2023 r.).

Drew Dober – UFC

Jego droga do największej sceny sztuk walki nie była usłana różami. Przeszedł przez różne etapy, w tym udział w programie The Ultimate Fighter, gdzie mierzył się z utalentowanymi przeciwnikami. Pomimo początkowych przeciwności, Dober zdołał zaimponować i zdobyć umowy z największymi organizacjami MMA na świecie.

Drew Dober – walki

Drew Dober w swojej karierze stoczył wiele niezapomnianych pojedynków. Jego starcie z byłym mistrzem WEC, Jamiem Varnerem, na gali UFC on Fox, było punktem zwrotnym, gdzie zwyciężył przez imponujące poddanie zza pleców w pierwszej rundzie. Niestety, niektóre z jego walk były obarczone kontrowersjami, tak jak starcie z Leandro Silvą, które początkowo uznano za przegraną, ale potem zostało uznane za „No Contest”.

Drew Dober – dzieciństwo

Poza oktagonem, Drew Dober to człowiek o ciekawej historii życia. Wychowany przez samotną matkę i zetknął się z ojcem dopiero w wieku 18 lat. Jego pasję do sztuk walki zaszczepił w nim dziadek, a sam Dober z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich zawodników MMA.

Drew Dober – partnerka

Obecnie zaręczony z Hollis Casey, Dober pokazuje, że w życiu i w sporcie warto walczyć o swoje cele. Jego walka z Rickym Glennem, gdzie zdobył rekordową liczbę nokautów w historii dywizji lekkiej UFC, to tylko jedno z wielu osiągnięć tego utalentowanego zawodnika.

Drew Dober

Drew Dober to nie tylko utalentowany zawodnik MMA, ale także jednostka o silnej woli i determinacji. Jego kariera pełna jest zwycięstw, porażek, emocji i niezapomnianych chwil. Z każdą walką daje fanom powód do podekscytowania, prezentując dynamiczny styl i umiejętności, które uczyniły go jednym z najlepszych w swojej dywizji.

Drew Dober - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.10.19

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Drew Dober - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:27

L:12

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Drew Dober - Newsy