fbpx
donald tusk mma

Donald Tusk

Zawodnik MMA Donald Tusk

Biogram

Donald Tusk - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Donald Tusk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Donald Tusk – biografia

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Jest polskim politykiem, przedsiębiorcą, byłym premierem Polski oraz byłym przewodniczącym Rady Europejskiej.

Donald Tusk – kariera polityczna

Donald Tusk rozpoczął swoją karierę polityczną w latach 80., w czasie ruchu Solidarności. W 1990 roku założył partię polityczną KLD. W 2001 roku partia ta połączyła się z inną partią, tworząc Platformę Obywatelską (PO), której Tusk został liderem. W 2007 roku Tusk został wybrany na premiera Polski. W 2014 roku odszedł z tej funkcji, by objąć stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Donald Tusk kontra Jarosław Kaczyński – walka polityczna

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to dwaj prominentni politycy polskiej sceny politycznej. Ich walka polityczna trwa od wielu lat. Kaczyński był wielokrotnie krytyczny wobec Tuska i jego polityki. Podczas kadencji Tuska jako premiera, Kaczyński wielokrotnie atakował Tuska i jego rząd. Tusk również nie szczędził krytyki Kaczyńskiemu i jego partii Prawo i Sprawiedliwość.

Donald Tusk – sukcesy sportowe

Donald Tusk jest również znany ze swoich sukcesów sportowych. Wielokrotnie reprezentował Sejm RP jako reprezentant i kapitan drużyny piłkarskiej parlamentu. Jest on także wielkim sympatykiem Lechii Gdańsk

Donald Tusk a sztuki walki (boks)

Donald Tusk jest również pasjonatem sztuk walki. Jego ulubioną dyscypliną jest boks. Przed laty jego trenerem w tej dyscyplinie był wielki mistrz – Jerzy Kulej, który przygotowywał go podczas jednego z programów telewizyjnych.

Donald Tusk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Platforma Obywatelska

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: Donek, Premier

Data urodzenia (ile ma lat?): 22.04.1957

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gdańsk

Donald Tusk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Donald Tusk - Newsy