fbpx
Deiveson Figueiredo

Deiveson Figueiredo

Zawodnik MMA Deiveson Figueiredo

Biogram

Deiveson Figueiredo - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Deiveson Figueiredo - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Deiveson Figueiredo?

Deiveson Alcântara Figueiredo, urodzony 18 grudnia 1987 roku w małym miasteczku Soure na wyspie Marajó w Brazylii, nie tylko pokonał swoje początki życia na farmie, ale także stał się dwukrotnym mistrzem UFC w wadze muszej.

Deiveson Figueiredo – dzieciństwo

Jego ojciec, pasterz bawołów, nauczył go sztuki zapaśnicze specyficzne dla regionu – luta marajoara. To jednak nie był jedyny talent w rodzinie. Jego brat Francisca również stał się zawodnikiem MMA związanym z UFC. Deiveson, zanim przekroczył próg UFC, pracował jako kowboj i trenował capoeirę.

Deiveson Figueiredo – UFC

Zanim trafił do największej organizacji MMA na świecie, Figueiredo stoczył kilka imponujących walk w Brazylii, a następnie zadebiutował w UFC w czerwcu 2017 roku, pokonując Marco Beltrana przez TKO. Jego droga do mistrzostwa UFC zaczęła nabierać tempa, zwłaszcza po wygranej nad Josephem Morales’em i Johnem Moragą. Walka o tytuł z Josephem Benavidezem nie doszła do skutku z powodu problemów z wagą, ale to nie zatrzymało Figueiredo w dążeniu do szczytu.

Deiveson Figueiredo – mistrzostwo

W lutym 2020 roku, mierząc się ponownie z Benavidezem, Deiveson zdobył tytuł mistrza wagi muszej UFC. Mimo problemów z wagą przed walką, odniósł zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie. Po tej walce stał się jednym z najbardziej groźnych mistrzów tej kategorii.

Deiveson Figueiredo – obrona tytułu

Po sukcesywnych obronach tytułu przeciwko Alexowi Perezowi i remisie z Brandonem Moreno, Figueiredo stał się znany z widowiskowych walk i niezwykłej techniki. Chociaż przegrał tytuł w rewanżowej walce z Moreno w czerwcu 2021 roku, Deiveson nie poddał się. W styczniu 2022 roku, po zaciętej walce z Moreno na UFC 270, odzyskał tytuł, stając się dwukrotnym mistrzem UFC w wadze muszej.

Deiveson Figueiredo

Figueiredo nie tylko imponuje swoimi umiejętnościami w klatce, ale również pewnością siebie i charyzmą poza nią. Jego walki są emocjonujące, a styl walki przyciąga fanów z całego świata. Z pozyskanym dwukrotnym mistrzostwem, Deiveson Figueiredo patrzy teraz w przyszłość. Jego talent, determinacja i widowiskowe występy sprawiają, że jest jednym z najważniejszych zawodników w wadze muszej UFC.

Deiveson Figueiredo - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Deus da Guerra

Data urodzenia (ile ma lat?): 1987.12.18

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Brazylia

Deiveson Figueiredo - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:21

L:3

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Deiveson Figueiredo - Newsy