fbpx
Brandon Moreno

Brandon Moreno

Zawodnik MMA Brandon Moreno

Biogram

Brandon Moreno - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Brandon Moreno - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Brandon Moreno?

Brandon Moreno, urodzony 7 grudnia 1993 roku w Tijuanie, to meksykański zawodnik MMA, który zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. To były mistrz World Fighting Federation i Legacy Fighting Alliance w wadze muszej, oraz obecny mistrz UFC w tej samej kategorii wagowej. Moreno pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników w swojej dywizji.

Brandon Moreno – życie i początki kariery

Moreno urodził się i wychował w Tijuanie, gdzie dorastał w skromnej rodzinie, prowadzącej interes z piniatami. W wieku dwunastu lat zainteresował się MMA i zaczął trenować mieszane sztuki walki w lokalnym klubie. Choć początkowo miał plany zostania prawnikiem, Moreno postanowił skupić się wyłącznie na swojej karierze sportowej.

Brandon Moreno – kariera MMA

Debiutując w MMA w kwietniu 2011 roku, Moreno szybko zaczął budować swoje nazwisko w rodzimym Meksyku. Po udanych występach, dołączył do organizacji WFF, gdzie zdobył mistrzostwo w wadze muszej z imponującym rekordem 5-0. Jego sukcesy przyciągnęły uwagę UFC, które zaprosiło go do udziału w programie The Ultimate Fighter: Tournament of Champions.

Brandon Moreno – UFC

Po udziale w The Ultimate Fighter, Moreno zadebiutował w UFC podczas gali UFC 180 w listopadzie 2014 roku. Od tego momentu rozpoczął swoją imponującą karierę w tej prestiżowej organizacji. Z czasem stawał przed kolejnymi wyzwaniami i pokonywał znanych rywali, zdobywając uznanie fanów i ekspertów.

Brandon Moreno – osiągnięcia

Jego największym osiągnięciem było zdobycie mistrzostwa UFC w wadze muszej. Po wielu udanych występach, 21 stycznia 2023 roku Moreno pokonał ówczesnego mistrza Davisona Figueredo przez duszenie trójkątem, zdobywając tytuł tymczasowego mistrza w swojej kategorii wagowej. To zwycięstwo przyniosło mu również bonus za występ wieczoru.

Brandon Moreno – życie prywatne

Poza światem MMA, Brandon Moreno jest znanym kolekcjonerem figurek Funko Pop oraz fanem Lego. Jest także aktywnym członkiem hiszpańskojęzycznej społeczności mieszanych sztuk walki, prowadząc wiele podcastów w swoim ojczystym języku. Moreno cieszy się także życiem rodzinnym – jest żonaty i ma trzy córki.

Brandon Moreno - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Dziecko Zabójcy

Data urodzenia (ile ma lat?): 1993.12.07

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Tijuana, Baja California, Meksyk

Brandon Moreno - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:21

L:8

D:2

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Brandon Moreno - Newsy