fbpx
Bogdan Stoica

Bogdan Stoica

Zawodnik MMA Bogdan Stoica

Biogram

Bogdan Stoica - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Bogdan Stoica - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Bogdan Stoica?

Bogdan Cristian Stoica, rumuński zawodowy kickboxer i bokser oraz były praktykujący wushu, urodził się 28 stycznia 1990 roku. Stoica zdobył uznanie jako zawodnik w wielu organizacjach i posiada imponujące osiągnięcia w swojej karierze.

Kariera Bogdana Stoica

Jest jednorazowym mistrzem SUPERKOMBAT w kategorii cruiserweight, jednorazowym mistrzem Enfusion w wadze półciężkiej oraz dwukrotnym mistrzem kraju wushu. Przez wiele lat był również klasyfikowany w pierwszej dziesiątce wagi średniej na świecie przez portale takie jak LiverKick.com, CombatPress.com i Glory. Od 16 stycznia 2019 roku zajmuje również  1. miejsce na świecie w wadze półciężkiej według Enfusion Live.

Z czego znany jest Bogdan Stoica?

Bogdan Stoica jest znany z noszenia szortów z dodatkowymi rozcięciami, co pozwala mu na lepszą swobodę ruchów. Jest również rozpoznawalny dzięki swoim latającym kopnięciom, atakom kolanem i kopnięciu toporem, które polega na opadnięciu wyprostowanej nogi na przeciwnika jak ostrze topora.

Bogdan Stoica – ojciec

Stoica jest synem byłego boksera. Przez całą swoją karierę trenował w Bukareszcie w Rumunii. Początkowo był członkiem Respect Gym, prowadzonego przez Alina Panaite, gdzie trenował z innymi utalentowanymi kickbokserami, takimi jak Andrei Stoica, Benjamin Adegbuyi, Claudiu Bădoi, Ciprian Șchiopu i Florin Lupu. W 2018 roku Stoica otworzył swoją własną siłownię, Stoica Brothers Fight Academy, gdzie trenuje również pod okiem trenera boksu Andrei Mircea.

Stoica – kariera w kickboxingu

Debiut Stoicy w SUPERKOMBAT miał miejsce podczas walki z bratem Dževada Poturaka, Dženanem, którego pokonał przez nokaut podczas turnieju w Sybinie w Rumunii. W lutym 2011 roku odniósł imponujące zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie nad doświadczonym zawodnikiem muay thai, Fredem Sikkingiem, który był trenowany przez Remy’ego Bonjasky’ego. To było najważniejsze zwycięstwo w karierze Stoicy. Już 21 maja Stoica zdobył mistrzostwo WAKO-PRO Intercontinental w kategorii -88,6 kg (reguły K-1). Podczas walki z Pacôme Assim w trzeciej rundzie zdobył tytuł, lądując prawe kolano w głowę przeciwnika. Francuz został odliczony na stojąco, a walka została przerwana.

Bogdan Stoica - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: Kickboxing

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 28 stycznia 1990 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Bukareszt , Rumunia

Bogdan Stoica - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:57

L:14

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Bogdan Stoica - Newsy