fbpx
Bob Sapp

Bob Sapp

Zawodnik MMA Bob Sapp

Biogram

Bob Sapp - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Bob Sapp - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Bob Sapp?

Robert Malcolm Sapp, powszechnie znany jako Bob Sapp, to postać wszechstronna, która odniosła sukces w wielu dziedzinach sportu i rozrywki. Urodzony 22 września 1973 roku w Colorado Springs, Sapp jest amerykańskim futbolistą, wrestlerem, zawodnikiem K-1 i mieszanych sztuk walki, a także aktorem.

Bob Sapp – Futbol Amerykański

Sapp rozpoczął swoją sportową karierę na University of Washington, gdzie grał w futbol amerykański. Następnie przeszedł do prestiżowej National Football League (NFL). Choć jego kariera w NFL była stosunkowo krótka, trwała od 1997 do 2000 roku i obejmowała cztery różne kluby, to jednak pozostawił niezatarte wrażenie. Chociaż wystąpił tylko w dwóch meczach ligowych jako zawodnik Minnesota Vikings, to jego ogromne umiejętności i niezwykła siła były widoczne na boisku.

Bob Sapp – Wrestling

Po zakończeniu kariery futbolisty, Sapp przeniósł się do innego rodzaju rywalizacji – wrestlingu. W 2001 roku rozpoczął karierę wrestlera w organizacji NWA Wildside. Występował również w innych renomowanych federacjach wrestlingu, takich jak World Championship Wrestling, gdzie spotykał się z wieloma znanymi wrestlerami.

Bob Sapp – Kariera MMA i K-1

Jednak to w mieszanych sztukach walki (MMA) i kick-boxingu, a zwłaszcza w organizacji K-1, Bob Sapp osiągnął ogromną popularność. W 2002 roku podpisał kontrakt z Pride Fighting Championships, gdzie wygrał swoje pierwsze dwie walki, w tym jedną z legend sportu – Kiyoshim Tamurą. Sapp zyskał sławę jako niezwykle potężny i imponujący zawodnik, często znacznie przewyższający swoich rywali pod względem wagi.

Bob Sapp – Walki

Najbardziej zapadł jednak w pamięć jako uczestnik organizacji K-1. Jego walki, zwłaszcza te z takimi przeciwnikami jak Ernesto Hoost czy Akebono, przyciągały uwagę milionów fanów na całym świecie. Sapp, mimo że nie zawsze odnosił zwycięstwa, stał się ikoną popkultury w Japonii. Reklamował wiele produktów, nagrał płytę pop, napisał bestsellery i prowadził własny program telewizyjny.

Bob Sapp – Filmografia

Sapp nie tylko zdobywał tytuły mistrza w kick-boxingu – K-1 World GP w Hiroszimie i wrestlingu – IWGP Heavyweight Championship. Pojawił się również na ekranie w różnych filmach i serialach. Jego kariera aktorska obejmuje takie produkcje jak „Wielki Stach” czy „Conan Barbarzyńca 3D”.

Bob Sapp – Osiągnięcia

Bob Sapp to postać, która pozostawiła trwały ślad w świecie sportu, rozrywki i kultury popularnej. Jego ogromna siła i charyzma przyciągały uwagę, a walki z udziałem Sappa stawały się wydarzeniami, które trzeba było zobaczyć.

Bob Sapp - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: FEG

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Beast

Data urodzenia (ile ma lat?): 22 września 1973 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Stany Zjednoczone

Bob Sapp - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:20

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Bob Sapp - Newsy