fbpx
Anthony Smith

Anthony Smith

Zawodnik MMA Anthony Smith

Biogram

Anthony Smith - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Anthony Smith - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Anthony Smith?

Anthony Smith, urodzony 26 lipca 1988 roku, to amerykański zawodnik MMA, który zdobył uznanie w wadze półciężkiej organizacji UFC. Jego kariera to nie tylko seria walk, ale także historia walki z własnymi ograniczeniami.

Anthony Smith – praca

Smith urodził się w Corpus Christi w Teksasie, ale dorastał w Nebrasce. Jego rodzina nie należała do najbogatszych, a samotnie wychowywała go matka i dziadek, ponieważ ojciec był nieobecny. Zanim zaczął swoją przygodę w sztukach walki, porzucił szkołę średnią, pracując jako betoniarz, aby wesprzeć siebie i swoją rodzinę.

Anthony Smith – UFC

Kariera Smitha w MMA rozpoczęła się w 2008 roku, walcząc głównie w lokalnych zawodach. Przed dołączeniem do UFC, rywalizował także w organizacjach Strikeforce i Bellator, zdobywając doświadczenie i ugruntowując swoje umiejętności. W swoim debiucie w UFC w 2013 roku przegrał walkę, co skutkowało jego krótkotrwałym odejściem z organizacji. Jednak po udanych występach w Bellator, wrócił do największej ligi MMA, zdobywając zwycięstwa m.in. nad Leonardo Augusto Leleco i Andrew Sanchez.

Anthony Smith – walki

Po przeniesieniu się do wagi półciężkiej Smith zyskał uznanie, zastępując Volkana Oezdemira i nokautując byłego mistrza Maurício Ruę w pierwszej rundzie. Następne zwycięstwo nad Volkanem Oezdemirem, tym razem przez poddanie, przyniosło mu kolejną nagrodę Performance of the Night. W 2019 roku zmierzył się z legendarnym Jonem Jonesem o mistrzostwo UFC w wadze półciężkiej, przegrywając jednogłośnie. Jednak szybko odbudował swoją pozycję, zwyciężając kolejne pojedynki, m.in. z Aleksandrem Gustafssonem i Ryanem Spannem.

Anthony Smith – włamanie

Poza światem MMA, życie Smitha nie było pozbawione trudności. W kwietniu 2020 roku stał się ofiarą włamania do swojego domu w Nebrasce. Bez wahania stanął do walki z intruzem, co opisał jako jedno z najtrudniejszych wyzwań w życiu.

Anthony Smith

Smith, mimo kilku ostatnich porażek, pozostaje jednym z najbardziej utytułowanych i szanowanych zawodników wagi półciężkiej. Jego historia to nie tylko zapis walk w oktagonie, ale także relacja o nieustępliwej determinacji i pasji do sztuk walki. Jego walka z własnymi ograniczeniami i wyzwania, zarówno w jak i poza klatką, czynią go inspiracją dla wielu adeptów MMA na całym świecie.

Anthony Smith - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Lwie Serce

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.07.26

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Corpus Christi, Teksas, Stany Zjednoczone

Anthony Smith - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:37

L:19

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Anthony Smith - Newsy