fbpx
Amanda Nunes

Amanda Nunes

Zawodnik MMA Amanda Nunes

Biogram

Amanda Nunes - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Amanda Nunes - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Amanda Nunes

Jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w świecie MMA. Amanda Nunes to podwójna mistrzyni UFC w wadze koguciej (była mistrzyni) i w wadze piórkowej (obecna mistrzyni od 2018 roku). Brazylijka trenuje na co dzień w American Top Team.

Amanda Nunes – biografia

Już na początku wiele działo się wokół Amandy Nunes. Biografia zawodniczki zaczyna się w miejscowości Salvador we wschodniej Brazylii. Już jako dziecko popadała w konflikty uliczne z innymi dziećmi. Jej matka zachęciła ją do trenowania sportu, aby ta mogła wyładować swój nadmiar energii. Jako młoda dziewczyna próbowała piłki nożnej, lecz finalnie trafiła na matę w wieku 5 lat.

Amanda Nunes – kariera w MMA

W wieku 20 lat stoczyła swoją pierwszą profesjonalną walkę w MMA. Był to falstart Amandy Nunes. Kariera w MMA rozpędzała się powoli, lecz po 10 walkach dostała możliwość walki na UFC w stolicy Brazylii – Rio de Janeiro. Od tego czasu, przegrała tylko dwukrotnie, a w międzyczasie zdobyła 2 tytuły mistrzowskie: w wadze koguciej (2016-2022) i w wadze piórkowej (2018-?). Ma najwięcej zwycięstw w historii UFC wśród kobiet i pierwszą kobietą, która posiadała dwa pasy mistrzowskie jednocześnie. Legenda!

Amanda Nunes - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Lwica

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.05.30

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Pojuca, Bahia, Brazylia

Amanda Nunes - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:23

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Amanda Nunes - Newsy