fbpx
alosza topola

Alosza Ołena Topola

Zawodnik MMA Alosza Ołena Topola

Biogram

Alosza Ołena Topola - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Alosza Ołena Topola - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Ołena Topola – Alosza

Alosza, właśc. Ołena Ołeksandriwna Topola (ur. 14 maja 1986 w Zaporożu) to ukraińska artystka, piosenkarka i kompozytorka. Studiowała wokalistykę na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki Pięknej. W 2006 roku wydała debiutancki album studyjny pod pseudonimem Alosza, zatytułowany „Duchy”.

Alosza Eurowizja (Ukraina)

W 2010 roku reprezentowała Ukrainę w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji, ale jej utwór został zdyskwalifikowany. Zastąpiła go piosenką „Sweet People”, którą napisała wraz z Borysem Kukobą i Wadimem Lisicą. W listopadzie tego samego roku wydała drugi album studyjny, „Świat poza twoimi drzwiami”. W 2023 wystąpiła jako gość specjalny na Eurowizji.

Alosza – kariera muzyczna

W 2013 roku wydała singiel „Smysł żyzni”, który nagrała w duecie z Władem Darwinem. Kilka dni później wydała kolejny utwór – „Toczka na kartie”. W lutym 2015 roku ukazał się jej trzeci album studyjny, „Toczka na kartie, cz. 1”, na którym znalazły się dwa single: „Ty mojo wsio” i „Biezorużnaja”. W marcu tego samego roku zaprezentowała drugą część płyty „Toczka na kartie”, która była promowana przez dwa single: „Smysł żyzni” i „Toczka na kartie”.

Alosza – nagrody

W grudniu 2017 roku otrzymała nagrodę Czerwonej Ruty za utwór „Kalina” na gali M1 Music Awards.

Alosza – mąż, rozwód, dzieci

Była zamężna z producentem muzycznym Wadimem Lisicą, z którym rozwiodła się w 2011 roku. W 2013 roku wyszła za mąż za piosenkarza Tarasa Topolię, z którym ma dwóch synów: Romana i Marka.

Alosza Ołena Topola - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Pseudonim: Alosza

Data urodzenia (ile ma lat?): 14.05.1986

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Zaporoże

Alosza Ołena Topola - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Alosza Ołena Topola - Newsy