fbpx
Alexandre Pantoja

Alexandre Pantoja

Zawodnik MMA Alexandre Pantoja

Biogram

Alexandre Pantoja - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Alexandre Pantoja - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Alexandre Pantoja?

Alexandre Pantoja Passidomo, urodzony 16 kwietnia 1990 roku, jest jednym z czołowych zawodników MMA z Brazylii. Obecnie jest członkiem UFC i mistrzem wagi muszej w tej organizacji. Pantoja ma również na swoim koncie tytuły mistrza Resurrection Fighting Alliance i Shooto Brazil.

Alexandre Pantoja – kariera MMA

Pantoja zyskał większą rozpoznawalność jako uczestnik reality show The Ultimate Fighter: Tournament of Champions, którego uczestnicy to mistrzowie wagi muszej z różnych organizacji na całym świecie. W czasie programu Pantoja reprezentował zespół Henry’ego Cejudo i odnosił sukcesy na drodze do finałów, gdzie został pokonany przez Hiromasę Ougikubo. Jednak po zakończeniu programu, podpisał kontrakt z UFC.

Alexandre Pantoja – UFC

Debiut Pantoji w UFC odbył się 28 stycznia 2017 roku, gdy zmierzył się z Erikiem Sheltonem na gali UFC on Fox 23. Wygrał walkę decyzją podziałową sędziów. Kolejne walki przyniosły mu zarówno zwycięstwa, jak i porażki, ale Pantoja nadal utrzymywał się na wysokim poziomie. Pokonał takich rywali jak Neil Seery, Brandon Moreno, Wilson Reis czy Matt Schnell.

Alexandre Pantoja – największy sukces

Pantoja odniósł na gali UFC 277, gdzie zmierzył się z Alexem Perezem. W pierwszej rundzie walki, Pantoja zastosował skręt na szyję i zmusił swojego przeciwnika do poddania się. To zwycięstwo przyniosło mu trzeci bonus Performance of the Night w karierze.

Alexandre Pantoja – przyszłość i tytuł mistrzowski

Pantoja ma przed sobą ważną walkę. 8 lipca 2023 roku zmierzy się z Brandonem Moreno o mistrzostwo UFC w wadze muszej. To będzie ich drugie spotkanie w oktagonie, a stawką będzie pas mistrzowski. Fanów MMA czeka emocjonujące starcie dwóch utalentowanych zawodników.

Alexandre Pantoja – styl walki

Alexandre Pantoja udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników wagi muszej w UFC. Jego umiejętności, technika i determinacja sprawiają, że jest groźnym rywalem dla każdego przeciwnika. Brazylijczyk kontynuuje swoją walkę o sukcesy i tytuły, a fani z niecierpliwością oczekują jego kolejnych występów w oktagonie.

Alexandre Pantoja - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Kanibal

Data urodzenia (ile ma lat?): 1990.04.16

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Rio de Janeiro, Brazylia

Alexandre Pantoja - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:27

L:5

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Alexandre Pantoja - Newsy