fbpx
Alexander Volkanovski

Alexander Volkanovski

Zawodnik MMA Alexander Volkanovski

Biogram

Alexander Volkanovski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Alexander Volkanovski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Alexander Volkanovski ?

Alexander Volkanovski to australijski zawodnik MMA pochodzenia grecko-macedońskiego. Urodził się 29 września 1988 roku w Shellharbour, w Nowej Południowej Walii. Jako młody chłopiec zainteresował się zapasami w stylu grecko-rzymskim i odnosił sukcesy na krajowym poziomie. W wieku 14 lat zrezygnował z zapasów i rozpoczął karierę w lidze rugby.

Alexander Volkanovski – rugby

Volkanovski był cenionym zawodnikiem rugby, grając jako zawodnik pierwszej linii. Otrzymał wiele wyróżnień, w tym Medal Micka Cronina jako najlepszy zawodnik ligi South Coast Rugby League. Jednak w wieku 23 lat zdecydował się opuścić ligę rugby i skoncentrować się na profesjonalnej karierze w MMA.

Alexander Volkanovski – kariera MMA

Swoją przygodę z MMA rozpoczął jako amator w wadze średniej, a następnie przeniósł się na zawodowstwo. Walczył w różnych organizacjach MMA w Oceanii i Azji, zdobywając tytuły Pacific Xtreme Combat (PXC) i Australian Fighting Championship w wadze piórkowej. W listopadzie 2016 roku zadebiutował w UFC i odniósł zwycięstwo nad Yusuke Kasuyią. Jego największym osiągnięciem w karierze było zdobycie mistrzostwa UFC w wadze piórkowej. 14 grudnia 2019 roku, na gali UFC 245, pokonał Maxa Hollowaya i został nowym mistrzem. Wcześniej, na tej samej gali, otrzymał bonus za walkę wieczoru za nokaut nad Chadem Mendesem.

Alexander Volkanovski – treningi

Poza swoją karierą MMA, Volkanovski jest znany z treningów w klubach Freestyle Fighting Gym, Tiger Muay Thai i City Kickboxing. Jego styl walki opiera się na kontrujących uderzeniach i mocnych umiejętnościach zapaśniczych.

Alexander Volkanovski – osiągnięcia

Obecnie Alexander Volkanovski pozostaje jednym z najbardziej utytułowanych i szanowanych zawodników UFC w wadze piórkowej. Jego ambicją jest kontynuowanie dominacji i obrona swojego mistrzowskiego pasa. Jego kolejne występy są z niecierpliwością oczekiwane przez fanów sportów

Alexander Volkanovski – styl walki

Wielu ekspertów i zawodników wypowiada się z uznaniem na temat umiejętności i determinacji Volkanovskiego. Jego potężne uderzenia, świetna technika zapaśnicza i niezwykła wytrzymałość czynią go groźnym przeciwnikiem dla każdego rywala. Jego styl walki jest dynamiczny, agresywny i pełen determinacji, co sprawia, że jest nieprzewidywalny i trudny do pokonania.

Alexander Volkanovski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: The Great

Data urodzenia (ile ma lat?): 29 września 1988

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wollongong, Australia

Alexander Volkanovski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:26

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Alexander Volkanovski - Newsy