fbpx
Abdul Razak Alhassan

Abdul Razak Alhassan

Zawodnik MMA Abdul Razak Alhassan

Biogram

Abdul Razak Alhassan - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Abdul Razak Alhassan - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Abdul Razak Alhassan?

Abdul Razak Alhassan to ghański zawodnik MMA urodzony 11 sierpnia 1985 roku. Obecnie rywalizuje w wadze półśredniej w organizacji UFC. Jego kariera MMA rozpoczęła się w 2013 roku, a od tego czasu stawił czoła wielu znakomitym rywalom, zyskując uznanie w świecie mieszanych sztuk walki.

Abdul Razak Alhassa – Początki Kariery

Abdul Razak Alhassan, znany również jako „Judo Thunder”, ma imponujące doświadczenie w judo, zdobywając czarny pas w tej sztuce walki. Jednak po 22 latach treningu w judo, postanowił poszerzyć swoje horyzonty i zaczął trenować mieszane sztuki walki. Jego debiut jako zawodnika MMA miał miejsce w 2013 roku, kiedy to zaledwie w 25 sekund zakończył swój pierwszy pojedynek przez TKO.

Abdul Razak Alhassa – Sukcesy w UFC

Alhassan szybko zwrócił uwagę organizatorów UFC swoim imponującym rekordem zwycięstw. Zanim podpisał kontrakt z UFC, miał na swoim koncie imponujący ogólny rekord 6-0. Jego debiut w UFC miał miejsce 19 listopada 2016 roku na gali UFC Fight Night: Mousasi vs. Hall 2. W starciu z Charliem Wardem wygrał przez nokaut już po 53 sekundach pierwszej rundy i zdobył bonus za występ wieczoru.

Abdul Razak Alhassa – Porażki w UFC

Niestety, po spektakularnym debiucie Alhassan doświadczył swojej pierwszej porażki w UFC, przegrywając niejednogłośną decyzją z Omarim Achmedowem na gali UFC Fight Night: Gustafsson kontra Teixeira w maju 2017 roku.

Abdul Razak Alhassa – Walki

Kolejne walki Alhassana były pełne emocji. Zwyciężył Sabaha Homasiego przez TKO na UFC 218 w grudniu 2017 roku, choć niektórzy uważali, że sędzia zbyt wcześnie przerwał pojedynek. Po kontrowersjach z pierwszej walki, doszło do rewanżu z Homasim na gali UFC 220 w styczniu 2018 roku. Alhassan znokautował go jednoznacznie w pierwszej rundzie i zdobył kolejny bonus za występ wieczoru.

Abdul Razak Alhassa – Kategoria wagowa

Niestety, nie zawsze wszystko układało się po myśli Alhassana. Miał problemy z utrzymaniem limitu wagowego w swoich walkach, co skutkowało karą finansową i zmianą kategorii wagowej. Jednak walczył z determinacją i zdobył wiele imponujących zwycięstw, w tym nokaut nad Niko Price’em na UFC 228.

Abdul Razak Alhassa – Życie Osobiste

Poza oktagonem, Abdul Razak Alhassan jest mężem i ojcem. Jednak jego życie osobiste nie zawsze było gładkie. W 2018 roku Alhassan został oskarżony o gwałt na dwóch kobietach, ale podczas procesu sądowego został uniewinniony, gdy ława przysięgłych uznała go za niewinnego.

Abdul Razak Alhassan - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Judo Thunder

Data urodzenia (ile ma lat?): 1985.08.11

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Minneapolis, Minnesota

Abdul Razak Alhassan - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:12

L:6

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Abdul Razak Alhassan - Newsy