fbpx
Urszula Radwańska

Urszula Radwańska

Zawodnik MMA Urszula Radwańska

Biogram

Urszula Radwańska - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Urszula Radwańska - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Urszula Radwańska?

Urszula Radwańska, urodzona 7 grudnia 1990 roku w Ahaus, Niemcy, jest postacią, która zaskarbiła sobie serca fanów tenisa zarówno swoją grą na korcie, jak i pewnym niekonwencjonalnym zdarzeniem sprzed kilku lat. To niezwykła postać w polskim sporcie, której kariera była pełna sukcesów i chwil, które zapadły w pamięć.

Urszula Radwańska – Pijana

Kilka lat temu Urszula Radwańska stała się tematem gorących dyskusji mediów, kiedy to opuściła jeden z warszawskich klubów w nieco nietypowy sposób. W grudniu 2015 roku z okazji urodzin Dawida Celta, obecnie męża jej siostry Agnieszki Radwańskiej, Urszula wzięła udział w imprezie. Zabawa jednak przeszła do historii jako wyjątkowo huczna i pełna spontaniczności. Tenisistka, niestety, nie była w stanie sama opuścić lokalu.

Urszula Radwańska – Sukcesy

Choć wyjście z klubu stało się chwilą sławy Urszuli Radwańskiej, jej prawdziwym obszarem doskonałości była tenisowa arena. Zdobywczyni jednego turnieju WTA w grze podwójnej oraz triumfatorka juniorskiego Małego Szlema w grze podwójnej w 2007 roku (zawierającego French Open, Wimbledon i US Open), Urszula zawsze dawała z siebie wszystko na korcie.

Urszula Radwańska – US Open

Była także finalistką juniorskiego US Open 2007 w grze pojedynczej oraz juniorskiego Australian Open 2007 w grze podwójnej. Reprezentując Polskę w Pucharze Federacji, wnosiła wiele wartościowych punktów dla drużyny. Urszula była również uczestniczką Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, gdzie reprezentowała Polskę z godnością.

Urszula Radwańska – Życie prywatne

Urszula Radwańska pochodzi z rodziny o mocnych tradycjach sportowych. Jej dziadek, Władysław, był cenionym hokeistą i trenerem Cracovii. Ojciec Urszuli, Robert Radwański, również był tenisistą oraz łyżwiarzem figurowym. Jej starsza siostra, Agnieszka, to kolejna znana polska tenisistka. Matka Urszuli, Marta, zajmowała się finansami córek, wspierając je w rozwoju sportowej kariery.

Urszula Radwańska – Wykształcenie

Urszula ukończyła gimnazjum i liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Następnie podjęła studia na kierunku turystyka i rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, które udało jej się ukończyć. Co ciekawe, Urszula i jej siostra Agnieszka razem obroniły prace licencjackie na tej samej uczelni.

Urszula Radwańska – Związek

Życie osobiste Urszuli Radwańskiej również przyniosło jej miłość. Spotyka się z polskim tenisistą Piotrem Gadomskim, co stanowi dodatkowy element związanego z tenisem życia tej pary.

Urszula Radwańska – Nagrody

Urszula Radwańska jest nie tylko uznaną sportsmenką, ale także osobą zaangażowaną społecznie. W 2014 roku otrzymała Medal Świętego Brata Alberta za wspieranie osób niepełnosprawnych. Również w 2021 roku uhonorowano ją złotym medalem „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.”

Urszula Radwańska - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 7 grudnia 1990 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ahaus, Niemcy

Urszula Radwańska - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Urszula Radwańska - Newsy