fbpx
Pedro Pauleta

Pedro Pauleta

Zawodnik MMA Pedro Pauleta

Biogram

Pedro Pauleta - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Pedro Pauleta - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Pedro Pauleta?

Pedro Pauleta, właśc. Pedro Miguel Carreira Resendes, to były portugalski piłkarz, który na boisku występował jako napastnik. Jego kariera sportowa obfitowała w liczne osiągnięcia i sukcesy zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym.

Pedro Pauleta – Początki kariery

Pauleta rozpoczął swoją piłkarską przygodę jako junior w zespole CD Santa Clara i FC Porto. W międzyczasie reprezentował inne kluby na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 1996 roku przeniósł się do Hiszpanii, gdzie grał dla Salamanki i zapisał się na kartach historii Segunda División jako król strzelców w sezonie 1996/1997.

Pedro Pauleta – Kariera piłkarska

Jego talenty nie umknęły uwadze francuskich rekruterów, i wkrótce przeniósł się do Girondins Bordeaux. W Ligue 1 Pauleta osiągnął szczyt swojej kariery, zdobywając wiele bramek i zostając dwukrotnie uznany za zawodnika roku w lidze francuskiej.

Pedro Pauleta – PSG

W 2003 roku Pauleta trafił do Paris Saint-Germain, gdzie stał się jednym z najważniejszych graczy i dwukrotnie wywalczył Puchar Francji. Z PSG odchodził jako jedna z najbardziej cenionych postaci klubu.

Pedro Pauleta – Kariera reprezentacyjna

W reprezentacji Portugalii Pauleta zadebiutował w 1997 roku, a przez kolejne lata był jednym z kluczowych graczy drużyny narodowej. Na mistrzostwach Europy w 2000 roku, Mistrzostwach Świata w 2002 roku oraz Euro 2004 odegrał znaczącą rolę i zdobył wiele bramek, w tym hat-tricka w meczu przeciwko Polsce. Był również kapitanem reprezentacji Portugalii przez pewien czas i zakończył swoją reprezentacyjną karierę po mistrzostwach świata w 2006 roku.

Pedro Pauleta – Osiągnięcia i odznaczenia

Pauleta zdobył wiele nagród i wyróżnień w swojej karierze, zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Był odznaczony Orderem Infanta Henryka oraz Orderem Niepokalanej Matki Boskiej z Vila Viçosa. Po zakończeniu kariery zawodniczej Pedro Pauleta kontynuował związek z piłką nożną jako skaut Paris Saint-Germain. Jego talent, oddanie i sukcesy uczyniły go jedną z najważniejszych postaci w historii portugalskiego futbolu.

Pedro Pauleta – Kariera MMA

Mimo że Pauleta nie ma na swoim koncie żadnych profesjonalnych walk, pojawiły się spekulacje, że możemy go wkrótce zobaczyć w freak fightowej federacji Clout MMA.

Pedro Pauleta - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Piłka nożna

Pseudonim: Pauleta

Data urodzenia (ile ma lat?): 28 kwietnia 1973 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ponta Delgada, Portugalia

Pedro Pauleta - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Pedro Pauleta - Newsy