fbpx
Hamzah Sheeraz

Hamzah Sheeraz

Zawodnik MMA Hamzah Sheeraz

Biogram

Hamzah Sheeraz - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Hamzah Sheeraz - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Hamzah Sheeraz?

Świat boksu wita kolejną obiecującą gwiazdę, której talent i determinacja robią wrażenie na fanach i ekspertach. Mohammed Hamzah Sheeraz, urodzony 25 maja 1999 roku, to brytyjski zawodowy bokser, który od 2019 roku trzyma w swoich rękach europejski tytuł WBO w wadze półśredniej.

Hamzah Sheeraz – Biografia

Życiorys Sheeraza jest pełen fascynujących elementów, które dodają koloru jego sportowej historii. Urodził się w Slough w Berkshire w Anglii, w rodzinie o mocno zakorzenionych sportowych tradycjach. Jego sportowe dziedzictwo pochodzi zarówno ze strony ojca, który był krykiecistą w Gloucestershire, jak i z rodziny bokserów ze strony dziadka i wujka. Te korzenie sportowe były wypielęgnowane na przestrzeni lat, kształtując Sheeraza jako sportowca i jako człowieka. Jego tożsamość muzułmańska oraz indyjskie i pakistańskie korzenie podkreślają jego związek z różnymi kulturami.

Hamzah Sheeraz – Początki kariery

Sheeraz wkroczył na arenę zawodowego boksu z bogatym doświadczeniem i mocnym zaangażowaniem. W wieku zaledwie ośmiu lat zainteresował się siłownią za sprawą swojego wuja, a już w wieku 12 lat stoczył swoją pierwszą walkę. Jego młodość była naznaczona sukcesami, stając się trzykrotnym finalistą krajowych mistrzostw juniorów. Niemniej jednak, sport potrafił przynieść także rozczarowania. Pominięcie Sheeraza w mistrzostwach młodzieży Wspólnoty Narodów skierowało go na krótką przerwę od ringu, aby skupić się na praktyce zawodowej elektryka. To jednak nie zabiło w nim pasji do boksu.

Hamzah Sheeraz – Osiągnięcia

Jego profesjonalna kariera rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy podpisał kontrakt z Queensberry Promotions Franka Warrena. Jego debiut odbył się na karcie walki o tytuł mistrza świata Billy Joe Saunders – Willie Monroe Jr., gdzie odnotował imponujące zwycięstwo przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. To tylko początek, ponieważ Sheeraz kontynuował swoje osiągnięcia, zdobywając kolejne zwycięstwa, w tym wywalczając pas mistrza WBO Europy juniorów i średnich.

Hamzah Sheeraz - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: WBO, IBO, IBF, WBA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 1999.05.25

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wielka Brytania

Hamzah Sheeraz - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:18

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Hamzah Sheeraz - Newsy