fbpx
Denys Berinchyk

Denys Berinchyk

Zawodnik MMA Denys Berinchyk

Biogram

Denys Berinchyk - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Denys Berinchyk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Denys Berinchyk?

Denys Berinchyk, urodzony 5 maja 1988 roku, to ukraiński bokser zawodowy, który swoją drogę do szczytu sportowej rangi wyznaczył siłą charakteru, talentem i wyjątkową pracowitością. Jego kariera to fascynująca opowieść o pasji i ciężkiej pracy, która zaprowadziła go na arenę międzynarodowych osiągnięć.

Denys Berinchyk – Początki kariery

Jego początki w świecie boksu są związane z amatorskimi startami, gdzie zdobył srebrne medale na Mistrzostwach Świata 2011 oraz Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012. Warto podkreślić, że jego umiejętności i determinacja zaowocowały wygraną nad Kubańczykiem Ronielem Iglesiasem Solotongo, co otworzyło drzwi do światowej rangi wyzwań.

Denys Berinchyk – Wykształcenie

Jego pasję do boksu podkreśla fakt, że Denys Berinchyk posiada stopień doktora wychowania fizycznego i sportu uzyskany na prestiżowym Ukraińskim Narodowym Uniwersytecie Wychowania Fizycznego i Sportu. To wykształcenie podkreśla, jak ważne jest dla niego nie tylko trenowanie, ale także zrozumienie naukowych aspektów związanych z tym sportem.

Denys Berinchyk – Osiągnięcia

Wśród jego osiągnięć amatorskich należy wymienić Mistrzostwa Świata 2011, na których pokonał wyżej rozstawionego Kubańczyka Roniela Iglesiasa Solotongo. Na tych mistrzostwach zdobył srebrny medal, co było dowodem jego talentu i zdolności do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Denys Berinchyk – Igrzyska Olimpijskie

Jego występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 również wpisał się w historię. Pokonując rywali jak Anthony Yigit i Uranchimegiin Mönkh-Erdene, dotarł aż do finału. Musiał tam jednak uznać wyższość Roniela Iglesiasa. Ten sukces na światowej arenie potwierdził, że Denys Berinchyk to wyjątkowy talent.

Denys Berinchyk – Kariera bokserska

Po przejściu na zawodową scenę boksu, Berinchyk nie zwalniał tempa. Jego debiut odbył się w 2015 roku, a kolejne lata przynosiły serię zwycięstw i obronę tytułów. Wyjątkowym momentem była walka z Artemem Lobovem na zasadach boksu na gołe pięści.

Denys Berinchyk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: WBO, IBO, IBF, WBA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.05.05

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ukraina

Denys Berinchyk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:18

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Denys Berinchyk - Newsy