fbpx
Dawid Posiadło

Dawid Posiadło

Zawodnik MMA Dawid Posiadło

Biogram

Dawid Posiadło - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Dawid Posiadło - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Dawid Podsiadło – kim jest?

Dawid Henryk Podsiadło, urodzony 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej, to niezwykle utalentowany polski piosenkarz i autor tekstów. Jego muzyczne dokonania oraz niezwykły głos przyniosły mu uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Wokalista jest także znany jako członek zespołu Curly Heads, który tworzy dynamiczną i oryginalną muzykę.

Dawid Podsiadło – X Factor

Podsiadło zdobył szerokie uznanie i rozpoznawalność po swoim zwycięstwie w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor w 2012 roku. To był przełomowy moment w jego karierze, który otworzył mu drogę do świata muzyki. Po sukcesie w X Factorze, w 2013 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany „Comfort and Happiness”. Album ten zdobył serca słuchaczy, docierając do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży i stając się najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013 roku. Osiągnął on status diamentowej płyty, sprzedając się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy.

Dawid Podsiadło – albumy

Kolejny album Podsiadło, „Annoyance and Disappointment”, wydany w 2015 roku, również osiągnął ogromny sukces. Dotarł on do pierwszego miejsca na listach sprzedaży i został certyfikowany jako diamentowy, przyczyniając się do dalszego wzrostu popularności artysty. W 2018 roku Podsiadło wydał swój trzeci album zatytułowany „Małomiasteczkowy”, który od razu zajął pierwsze miejsce na liście OLiS, potwierdzając jego silną pozycję w polskiej scenie muzycznej.

Dawid Podsiadło – Fryderyki

Dawid Podsiadło był wielokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyki, zdobywając łącznie 12 statuetek w różnych kategoriach. Jego muzyka dotyka serc słuchaczy i porusza ważne tematy, a teksty niosą głębokie przesłanie.

Dawid Podsiadło – wyznanie i poglądy

Poza swoją karierą muzyczną, Dawid Podsiadło jest również znany z zaangażowania w sprawy społeczne. Jako ateista, jest krytykiem polskiego Kościoła katolickiego. Artysta wykorzystuje swoją popularność i wpływ, aby zwracać uwagę na ważne problemy społeczne i środowiskowe. Jeden z przykładów to jego zaangażowanie w ochronę dzików w Polsce. W teledysku do utworu „Trofea” podjął krytykę decyzji rządu dotyczącej masowego odstrzału tych zwierząt. Poprzez swoje działania artysta staje się głosem dla młodego pokolenia, inspirując innych do zaangażowania się w sprawy, które mają istotne znaczenie dla społeczeństwa.

Dawid Posiadło - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: brak

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 23 maja 1993 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Dąbrowa Górnicza

Dawid Posiadło - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Dawid Posiadło - Newsy