fbpx
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska

Zawodnik MMA Agnieszka Radwańska

Biogram

Agnieszka Radwańska - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Agnieszka Radwańska - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Agnieszka Radwańska?

Agnieszka Radwańska, urodzona 6 marca 1989 roku w Krakowie, to postać niezwykle istotna w światowym tenisie. To nie tylko jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek w historii tego sportu, ale również osobowość promująca zdrowy styl życia i ambasadorka dobrej woli UNICEF.

Agnieszka Radwańska – Sukcesy

Agnieszka Radwańska jest pierwszą Polką, która zarobiła na korcie ponad 1 milion dolarów amerykańskich. To tylko jeden z wielu jej osiągnięć w tenisowej karierze. Całkowite zarobki wynoszące 27 683 807 dolarów amerykańskich umieszczają ją na 9. miejscu w klasyfikacji wszech czasów. Wygrała dwadzieścia turniejów WTA w grze pojedynczej i dwa w grze podwójnej. Dodatkowo, sięgnęła po zwycięstwo w dwóch juniorskich turniejach wielkoszlemowych: Wimbledonie w 2005 roku i French Open w 2006 roku w grze pojedynczej.

Agnieszka Radwańska – Igrzyska Olimpijskie

Nie tylko osiągnięcia na kortach, ale również jej postawa i poziom profesjonalizmu wyróżniły ją w świecie tenisa. Reprezentowała Polskę w Pucharze Federacji i na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie w 2012 roku była nawet chorążym reprezentacji. W 2015 roku, razem z Jerzym Janowiczem, zdobyła Puchar Hopmana.

Agnieszka Radwańska – WTA

Sukcesy Agnieszki Radwańskiej były wielokrotnie nagradzane przez WTA. Zdobyła wiele nagród, takich jak Debiut Roku (2006), Ulubiona Tenisistka Publiczności (2011, 2012, 2013, 2014, 2015), Ulubiony Profil na Facebooku (2012), Ulubione Wideo (2012) oraz Zagranie Roku (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

Agnieszka Radwańska – Rodzina

Agnieszka Radwańska pochodzi z rodziny związanej ze sportem. Jej dziadek, Władysław, był hokeistą i trenerem Cracovii. Jej ojciec, Robert Radwański, był również tenisistą i zarazem jej trenerem. Matka, Marta, pochodząca ze sportowej rodziny, zajmowała się finansami córek. Młodsza siostra Agnieszki, Urszula Radwańska, również jest zawodową tenisistką.

Agnieszka Radwańska – Życie Prywatne

Agnieszka urodziła się w Krakowie, ale pierwsze lata życia spędziła w Niemczech, gdzie jej ojciec pracował jako trener tenisa. Do Polski wróciła w 1995 roku wraz z rodziną. W życiu prywatnym jest związana z Dawidem Celtem, swoim sparingpartnerem i trenerem z WKT Mera. Para wzięła ślub w lipcu 2017 roku i ma syna Jakuba, urodzonego w lipcu 2020 roku.

Agnieszka Radwańska – Wykształcenie

Ukończyła gimnazjum i liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Następnie podjęła studia na kierunku turystyka i rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, gdzie w 2017 roku obroniła pracę licencjacką.

Agnieszka Radwańska – Zakończenie kariery

Po zakończeniu kariery tenisowej, Agnieszka Radwańska nie pozostała w cieniu. Uruchomiła apartamentowiec „AGA Tenis Apartments” w Krakowie, gdzie mieszkała przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Dodatkowo, w 2019 roku została ambasadorką dobrej woli UNICEF. Jej aktywność poza kortem wciąż przyciąga uwagę, pokazując, że jest nie tylko doskonałą tenisistką, ale również osobą zaangażowaną w sprawy społeczne i biznesową działalność.

Agnieszka Radwańska - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Tenis

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 6 marca 1989 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kraków

Agnieszka Radwańska - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Agnieszka Radwańska - Newsy