fbpx
Zbigniew Raubo

Zbigniew Raubo

Zawodnik MMA Zbigniew Raubo

Biogram

Zbigniew Raubo - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Zbigniew Raubo - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Zbigniew Raubo?

Zbigniew Raubo to postać, której życiorys jest ściśle związany z polskim boksem. Narodzony 10 lutego 1957 roku w Ślemieniu, Raubo nie tylko osiągnął sukcesy jako bokser, ale także z powodzeniem przekazał swoją wiedzę i doświadczenie jako ceniony trener. Oto rzut okiem na fascynującą karierę tego utalentowanego sportowca.

Zbigniew Raubo – kariera sportowa

Zbigniew Raubo w trakcie swojej kariery reprezentował kilka renomowanych klubów, takich jak Górnik Boguszowice, Górnik Radlin, Górnik Pszów, i Legia Warszawa (lata 1977-1986). Jego osiągnięcia w ringu przyczyniły się do zdobycia tytułów mistrza Polski w boksie.

Zbigniew Raubo – kariera międzynarodowa

Raubo miał także okazję reprezentować Polskę na międzynarodowych arenach, w tym na mistrzostwach świata w 1978 i mistrzostwach Europy w 1983. Chociaż nie zawsze kończył z najwyższymi wyróżnieniami, zdobył srebrny medal na zawodach Przyjaźń-84.

Zbigniew Raubo – osiągnięcia

Jego bogate osiągnięcia w Polskim boksie obejmują tytuły mistrza Polski juniorów i młodzieżowego mistrza Polski. W kategorii wagowej 51 kg, zdobył czterokrotnie złoto mistrzostw Polski seniorów (1981, 1983, 1984, 1986), dwukrotnie srebro (1977, 1978), i dwukrotnie brąz (1976, 1979). Jako część drużyny Legii Warszawa, wspomógł zdobyciem sześciu drużynowych mistrzostw Polski.

Zbigniew Raubo – trener

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Zbigniew Raubo przeniósł swoje doświadczenie na płaszczyznę trenerską. Pracował z zespołami Gwardii Warszawa i Nokaut Warszawa, a także był trenerem w Knock-Out Promotions. Jego zaangażowanie w rozwój boksu w Polsce objęło również trenowanie reprezentacji Polski kadetów i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Zbigniew Raubo – praca

Raubo znany jest również ze swojej pracy z wybitnymi postaciami polskiego boksu, takimi jak Przemysław Saleta, Maciej Zegan, Krzysztof Włodarczyk i Artur Szpilka. Jego wpływ na świat sportów walki sięga nawet branży MMA, gdzie prowadził Krzysztofa Jotko podczas jego występów dla organizacji UFC.

Zbigniew Raubo

Zbigniew Raubo to nie tylko legendarny bokser, ale także hołubiony trener, który przyczynił się do sukcesów zarówno na ringu, jak i poza nim. Jego wszechstronne doświadczenie jako zawodnik i mentor stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń w polskim boksie.

Zbigniew Raubo - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Raubo

Data urodzenia (ile ma lat?): 10 lutego 1957 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Ślemień

Zbigniew Raubo - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Zbigniew Raubo - Newsy