fbpx
Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki

Zawodnik MMA Krzysztof Głowacki

Biogram

Krzysztof Głowacki - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Krzysztof Głowacki - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Krzysztof Głowacki?

Krzysztof Głowacki jest cenionym polskim bokserem, który wzbudza respekt swoim talentem i osiągnięciami w ringu. Urodzony 31 lipca 1986 roku w Wałczu, Głowacki ma obywatelstwo polskie i jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich bokserów w kategorii wagowej junior ciężkiej.

Krzysztof Głowacki – wzrost, pseudonimy

Jego przydomki, takie jak „Sowa”, „Główka” i „Głowa”, odzwierciedlają jego niezwykłe umiejętności i siłę, której używa w ringu. Mierzący 183 cm wzrostu Głowacki jest leworęcznym bokserem, co stanowi dodatkową trudność dla jego rywali.

Krzysztof Głowacki – kariera

Kariera Głowackiego rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy zadebiutował na zawodowym ringu, pokonując na punkty Mariusza Radziszewskiego. Już wczesne lata jego kariery były pełne zwycięstw i imponujących nokautów, które zdobyły uwagę świata boksu.

Krzysztof Głowacki – sukcesy

W 2015 roku Głowacki osiągnął swój największy sukces, zdobywając pas mistrza świata federacji WBO. Podczas gali w Prudential Center w Newark znokautował Marco Hucka w jedenastej rundzie i zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Było to niezwykle emocjonujące widowisko, ponieważ Głowacki musiał przezwyciężyć trudności i pokazać ogromną determinację, aby odnieść zwycięstwo.

Krzysztof Głowacki – przegrane walki

Niestety, utrzymanie tytułu mistrza świata nie było łatwe dla Głowackiego. W 2016 roku przegrał walkę z Ołeksandrem Usykiem, co oznaczało utratę pasa mistrzowskiego. Pomimo tego niepowodzenia, Głowacki kontynuował swoją karierę, staczając kolejne walki i pokazując swoją determinację i hart ducha.

Jednak ostatnie walki nie przyniosły mu pożądanych rezultatów. W marcu 2021 roku przegrał przez nokaut w szóstej rundzie z Lawrence’em Okolie, co było kolejną przeszkodą na jego bokserskiej drodze. Kolejna porażka miała miejsce w styczniu 2023 roku, kiedy to przegrał przez TKO w czwartej rundzie z Richardem Riakporhe.

Krzysztof Głowacki - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: Sowa, Główka, Głowa

Data urodzenia (ile ma lat?): 31 lipca 1986 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Wałcz

Krzysztof Głowacki - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:33

L:4

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Krzysztof Głowacki - Newsy