fbpx
Głowacki vs. Tołkaczewski na gali KSW Colosseum 2

Głowacki vs. Tołkaczewski na gali KSW Colosseum 2

Spis treści - Głowacki vs. Tołkaczewski na gali KSW Colosseum 2

Niesamowity pojedynek dwóch byłych mistrzów bokserskich czeka na fanów na gali XTB KSW Colosseum 2. Krzysztof Głowacki, były czempion organizacji WBO, zmierzy się z popularnym Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim, byłym mistrzem Polski w boksie i zwycięzcą turnieju walk na gołe pięści. Oba zawodowe debiuty w mieszanych sztukach walki odbędą się już 3 czerwca na Stadionie Narodowym.

Kariera pięściarska Krzysztofa Głowackiego

Krzysztof Głowacki ma imponującą karierę w pięściarstwie, gdzie stoczył blisko 40 walk zawodowych, wygrywając ponad 30 z nich, w tym 20 przez nokaut. Jego najważniejszym osiągnięciem było zdobycie pasa mistrzowskiego WBO w wadze junior ciężkiej po zwycięstwie nad Marco Huckiem w 2015 roku. Zdobył również pas regionalny WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W boksie amatorskim stoczył ponad 100 walk, zostając młodzieżowym mistrzem Polski i wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.

Przejście Gleby z Gromdy do KSW

Patryk Tołkaczewski zyskał sławę dzięki brutalnym walkom na gołe pięści. Popularny „Gleba” wygrał pięć pojedynków na galach Gromdy i został zwycięzcą dziesiątego turnieju tej organizacji. Jego rekordowo szybki nokaut w szóstej sekundzie pojedynku z Saulo Cavalarim zapewnił mu dodatkowe uznanie. Tołkaczewski odniósł również sukcesy w boksie amatorskim, zostając dwukrotnym mistrzem Polski i czterokrotnie dochodząc do finałów mistrzostw Polski. Rywalizował także w mistrzostwach Europy juniorów. Ma również na swoim koncie dwa zawodowe pojedynki bokserskie, z których jeden zakończył się remisem, a drugi nokautem nad Pawłem Sowikiem.

Debiut zawodników w formule MMA

Colosseum 2 zapowiada się niezwykle interesująco, zwłaszcza w starciu Głowacki vs Tołkaczewski. Obaj zawodnicy mają doświadczenie w boksie, ale będą debiutować w formule MMA. „Gleba” może skorzystać z rozbicia Głowackiego, który w ostatnich czterech walkach doznał trzech bolesnych porażek przed czasem. Z kolei Tołkaczewski prezentował się bardzo dobrze w swoich niedawnych występach w Gromdzie.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!