fbpx
Daniel Dubois

Daniel Dubois

Zawodnik MMA Daniel Dubois

Biogram

Daniel Dubois - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Daniel Dubois - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Daniel Dubois?

Dubois, urodzony 6 września 1997 roku w Londynie, to wybitny brytyjski pięściarz wagi ciężkiej, który swoją odważną i zaangażowaną karierą bokserską zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Jego początki były skromne, ale jego determinacja, talent i ciężka praca szybko przyniosły mu niezwykłe osiągnięcia.

Daniel Dubois – Kariera sportowa

Jego sportowa podróż rozpoczęła się w wieku dziewięciu lat, kiedy to zaczął treningi bokserskie. Potencjał Daniela szybko się ujawnił, a w czasach amatorskich stoczył około 75 walk. Jego wyjątkowy talent zaowocował zdobyciem Mistrzostwa Wielkiej Brytanii seniorów, co tylko potwierdziło, że ma on coś wyjątkowego do zaoferowania światu boksu.

Daniel Dubois – Igrzyska Olimpijskie

Dubois miał szansę reprezentować Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, ale zdecydował się na wcześniejszy zawodowy debiut, podpisując kontrakt z grupą Queensberry Promotions Franka Warrena.

Daniel Dubois – Debiut

Jego zawodowy debiut odbył się 8 kwietnia 2020 roku, kiedy to już w 35. sekundzie walki znokautował Marcusa Kelly’ego, udowadniając, że jest gotów na wyzwania zawodowego ringu.

Daniel Dubois – Pas mistrzowski

Nie minęło wiele czasu, a Dubois już zdobył swój pierwszy zawodowy tytuł. W czwartej walce pokonał Mauricio Barragana, zdobywając młodzieżowy pas mistrza świata WBC. Jego droga do sukcesu nie spowolniła, a w ósmej zawodowej walce zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii, kontynuując swoje zwycięskie kroki. Jednym z kluczowych momentów w jego karierze był pojedynek z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, Kevinem Johnsonem, którego pokonał jednogłośnie na punkty.

Daniel Dubois – Walki

Nie brakowało jednak wyzwań. W listopadzie 2020 roku przegrał walkę o tytuł mistrza Europy z Joe Joycem, ale ta porażka tylko zaostrzyła jego determinację do osiągnięcia większych celów. Jego starania nie poszły na marne. W czerwcu 2022 roku w Miami znokautował Amerykanina Trevora Bryana, zdobywając pas mistrza świata WBA Regular w kategorii ciężkiej.

Daniel Dubois - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: WBO, IBO, IBF, WBA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: Dynamite

Data urodzenia (ile ma lat?): 1997.09.06

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Londyn

Daniel Dubois - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:2

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Daniel Dubois - Newsy