fbpx
Andrzej Czyżewski

Andrzej Czyżewski

Zawodnik MMA Andrzej Czyżewski

Biogram

Andrzej Czyżewski - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Andrzej Czyżewski - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Andrzej Czyżewski?

Andrzej Czyżewski, urodzony 10 grudnia 1956 roku w Gdańsku, to postać niezwykle ważna w dziedzinie elektroniki i inżynierii dźwięku. Jest profesorem nauk technicznych i specjalizuje się w dziedzinach inżynierii dźwięku, inżynierii obrazu oraz systemach multimedialnych. Jego wkład w rozwój tych obszarów jest nieoceniony.

Andrzej Czyżewski – Edukacja i Kariera

Andrzej Czyżewski studiował na kierunku Telekomunikacja na Politechnice Gdańskiej. Już w trakcie studiów wykazał się niezwykłym zainteresowaniem dziedziną dźwięku. Stworzył własne studio nagrań w piwnicy, gdzie realizował różnego rodzaju projekty, w tym audycje dla Polskiego Radia w ramach popularnego cyklu „Lato z radiem”. To był początek fascynacji dziedziną, która później stała się jego pasją.

Andrzej Czyżewski – Edukacja

Po ukończeniu studiów w 1982 roku, kontynuował swoją edukację na Wydziale Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Tam obronił pracę doktorską na temat związanym z dźwiękiem cyfrowym, a zrobił to z wyróżnieniem. W 1992 roku uzyskał habilitację w specjalności wibroakustyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a w 1999 roku otrzymał tytuł profesorski.

Andrzej Czyżewski – Praca Naukowa

Andrzej Czyżewski jest związany z Politechniką Gdańską od 1991 roku, gdzie jest kierownikiem Katedry Systemów Multimedialnych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Jego wkład w rozwijanie naukowych i dydaktycznych aspektów dziedziny jest ogromny. Organizował i nadzorował studium doktorskie na swoim wydziale, wypromował 13 doktorów, z których 11 zdobyło wyróżnienia za swoje prace. Ponadto, był opiekunem ponad 250 prac magisterskich i inżynierskich.

Andrzej Czyżewski – Innowacje

Jednym z najważniejszych osiągnięć profesora Czyżewskiego jest jego wkład w rozwijanie innowacyjnych technologii. Pracując nad projektem IDENT, stworzył multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klientów bankowych. Dzięki temu systemowi, możliwe jest automatyczne identyfikowanie i uwierzytelnianie tożsamości na podstawie układu naczyń krwionośnych dłoni, kształtu twarzy, głosu lub podpisu.

Andrzej Czyżewski  – Wyróżnienia

Profesor Andrzej Czyżewski został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. W 2000 roku otrzymał tytuł Fellow międzynarodowego towarzystwa naukowego Audio Engineering Society. W 2007 roku zdobył Nagrodę Naukową Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza, a dwukrotnie otrzymał Pierwszą Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia badawczo-wdrożeniowe (w latach 2000 i 2014).

Andrzej Czyżewski  – Nagrody

Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Sendzimira SPWiR oraz Krzyżem Kawalerskim Europejskiego Orderu Wynalazczości. W 2015 roku jego projekt „CyberOko” zdobył godło promocyjne „Teraz Polska” oraz międzynarodową nagrodę Prix Galien. W 2020 roku został uznany „Osobowością Roku Politechniki Gdańskiej”.

Andrzej Czyżewski - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 10 grudnia 1956 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gdańsk, Polska

Andrzej Czyżewski - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Andrzej Czyżewski - Newsy