fbpx
Scott Askham

Scott Askham

Zawodnik MMA Scott Askham

Biogram

Scott Askham - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Scott Askham - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Scott Askham – kim jest?

Scott Askham to angielski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi średniej. Urodził się 20 maja 1988 roku w West Yorkshire. Jest byłym mistrzem brytyjskiej organizacji BAMMA oraz Ultimate Cage FC w wadze średniej. Przez swoją karierę walczył także dla UFC i ACB, a obecnie jest związany z KSW. Od 18 maja 2019 roku do 10 października 2020 roku był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze średniej.

Scott Askham – biografia

Wczesne życie: Scott Askham urodził się i dorastał w West Yorkshire. Już jako nastolatek rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki. Przed przejściem na zawodostwo, stoczył trzy amatorskie walki. W tym okresie pracował również w firmie zajmującej się konserwacją oświetlenia ulicznego.

Scott Askham – kariera MMA

Askham rozpoczął swoją zawodową karierę jako zawodnik wagi średniej w różnych organizacjach regionalnych w Wielkiej Brytanii, takich jak Cage Warriors i BAMMA. Jego imponujący bilans 12-0 wskazywał na jego potencjał, a większość zwycięstw odnosił przed czasem, kończąc walki w pierwszych rundach.

Scott Askham – UFC

W czerwcu 2014 roku, po znokautowaniu Maxa Nunesa, podpisał kontrakt z największą organizacją MMA na świecie – UFC. Debiutował 4 października 2014 roku na gali „UFC Fight Night 53”, gdzie przegrał walkę jednogłośnie na punkty z Magnusem Cedenbladem. W swojej karierze w UFC, Askham odniósł również kilka zwycięstw, takich jak nokautowanie Antonio Dos Santosa Jr. w pierwszej rundzie podczas gali „UFC Fight Night 69” w czerwcu 2015 roku. Otrzymał również bonus za Występ Wieczoru po nokaucie Chrisa Dempseya w pierwszej rundzie na gali „UFC Fight Night 84” w lutym 2016 roku.

Scott Askham – zwolniony z UFC

Po kilku przegranych walkach zdecydowano się zwolnić go z UFC. Askham kontynuował swoją karierę w innych organizacjach, takich jak ACB (obecnie ACA), gdzie wygrał walkę z Lukiem Barnattem podczas gali „ACB 70”.

Scott Askham – KSW

Scott  w 2018 roku podpisał kontrakt z polską federacją KSW, gdzie odniósł spektakularne sukcesy. W marcu 2018 roku znokautował byłego mistrza wagi średniej KSW, Michała Materlę kopnięciami na wątrobę. Został uhonorowany bonusem za najlepszy nokaut wieczoru. W kolejnej walce również skończył kopnięciami na

Scott Askham - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: KSW

Styl bazowy: MMA, kick-boxing

Pseudonim: brak

Data urodzenia (ile ma lat?): 20 maja 1988 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): West Yorkshire, Wielka Brytania

Scott Askham - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:6

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Scott Askham - Newsy