fbpx
Michał Cichy startuje w wyborach ! Wystąpi z ramienia Konfederacji

Michał Cichy startuje w wyborach ! Wystąpi z ramienia Konfederacji

Spis treści - Michał Cichy startuje w wyborach ! Wystąpi z ramienia Konfederacji

W miarę zbliżania się jesiennych wyborów parlamentarnych w Polsce, na scenie pojawił się zaskakujący kandydat, ubiegający się o miejsce w parlamencie z ramienia partii Konfederacja. Michał Cichy, znany z niedawnej przygody w świecie mieszanych sztuk walki, podjął niespodziewany krok w politykę, pozostawiając fanów walki w zachwycie. W nadchodzących wyborach parlamentarnych Michał Cichy ogłosił swoją kandydaturę, nazwisko bardziej kojarzone z oktagonem niż z polityczną sceną. Cichy, który zadebiutował w MMA na gali Prime Show MMA w październiku 2022 roku, ujawnia mniej znane aspiracje – długoletnie pragnienie zaangażowania się w politykę. Cichy wrzuciła na swoje Social media zdjęcia z liderami konfederacji – Sławomirem Mentzenem i Krzysztofem Bosakiem.

Co skłoniło Michała Cichego do występu w wyborach?

Mimo że jego pierwsza walka miała miejsce zaledwie rok temu, związek Michała Cichego z MMA sięga dużo dalej. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy dla strony internetowej poświęconej sportom walki. Pełnił także rolę komentatora i konferansjera na różnych wydarzeniach sportowych. Dlatego ogłoszenie jego kandydatury w imieniu Konfederacji było prawdziwym zaskoczeniem. Zainteresowanie polityką Michała Cichego sięga czasów szkolnych, gdy ukończył studia z zakresu politologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas studiów pracował nawet jako asystent posła. Niemniej jednak jego zaangażowanie wygasło, gdy partia, do której należał, zdecydowała się związać z partią PiS. Skierował swoje wysiłki w innym kierunku, aż w końcu trafił do klatki MMA. Niemniej jednak głęboka troska o Polskę pozostała stała. To właśnie ta troska skłoniła go do startu w wyborach.

Michał Cichy – Konfederacja – z jakiego okręgu i z którego miejsca wystartuje w wyborach do sejmu 2023?

Michał Cichy wystartuje w wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca listy Konfederacji z okręgu 33. Jest to to okręg obejmujący województwo świętokrzyskie. Wybory odbędą się 15. sierpnia 2023 roku.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!