fbpx
Blanka Stajkow eurowizja

Blanka Strajkow

Zawodnik MMA Blanka Strajkow

Biogram

Blanka Strajkow - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Blanka Strajkow - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Blanka Strajkow – Polska

Ta artystka jest córką byłej polskiej modelki i bułgarskiego przedsiębiorcy. Ma trzech braci, dwóch starszych i jednego młodszego. Większość swojego życia mieszkała w Polsce, w Mierzynie, ale przez około rok przebywała również w Sofii, na terenie Bułgarii. W młodości trenowała disco dance oraz uczyła się w szkole muzycznej. W wieku 13 lat napisała swoją pierwszą piosenkę „Strong Enough”. Oprócz tego, w tym czasie wydała jeszcze dwie inne piosenki: „Finally” i „I Feel It”. Podczas swojego czteroletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych występowała na sesjach „Open Mic” w restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, a także w klubie The Bitter End. W 2021 roku wzięła udział w eliminacjach do 10. edycji programu rozrywkowego TVN Top Model i wydała swoją debiutancką piosenkę „Better”.

Blanka Strajkow – Kariera

W lecie 2022 roku podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland i wystąpiła w teledysku do utworu Smolastego „Pijemy za lepszy czas”. Jesienią wydała również teledysk do swojej piosenki „Solo”, która zajęła czwarte miejsce na liście przebojów AirPlay – Top. W lutym 2023 roku pojawiła się jako gość muzyczny w programie TVP You Can Dance – Nowa Generacja.

Blanka Strajkow – Eurowizja 2023

W finale programu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” wygrała z utworem „Solo” i będzie reprezentować Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Jej wygrana i kontrowersje, które jej towarzyszyły, były szeroko komentowane w ogólnopolskich i zagranicznych mediach.

Blanka Strajkow – wiek, wzrost

Blanka Stajkow, polsko-bułgarska wokalistka obecnie ma 23 lata. Często pojawiające się pytania internautów dotyczą wzrostu artystki, który wynosi około 167 centymetrów. Wiele mężczyzn interesuje się nie tylko wzrostem Blanki, ale również jej życiem prywatnym.

Blanka Strajkow – chłopak

Na chwilę obecną piosenkarka jest singielką, choć w przeszłości związana była między innymi z raperem Smolastym.

Blanka Strajkow – Bułgaria

Blanka odziedziczyła swoje korzenie po matce, polskiej byłej modelce oraz po ojcu, bułgarskim przedsiębiorcy. Warto zauważyć, że Bułgaria wycofała się z tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji z powodu kłopotów finansowych, jednakże w postaci Blanki ma swoją reprezentację, która już wcześniej zaprezentowała swoją piosenkę „Solo” w Bułgarii. Artystka mieszkała przez rok w Sofii, ale mimo tego, że nie mówi po bułgarsku, zna kilka słów w tym języku. Brytyjski Evening Standard zwrócił uwagę na występ Blanki w programie „Nikolaos Tsitiridis Show”, który obejrzało ponad 90 tysięcy osób na YouTube.

 

Blanka Strajkow - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: brak informacji

Styl bazowy: Wokalistka

Pseudonim: Blanka

Data urodzenia (ile ma lat?): 23.05.1999

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Szczecin

Blanka Strajkow - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:0

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Blanka Strajkow - Newsy