fbpx
RED RAPER

RED (Raper)

Zawodnik MMA RED (Raper)

Biogram

RED (Raper) - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

RED (Raper) - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

RED – kim jest?

Red, właściwie Ernest Ivanda, to znany i utalentowany raper, muzyk, kompozytor oraz producent muzyczny i inżynier dźwięku. Urodził się w 1978 roku w Genewie jako syn polskiej matki i chorwackiego ojca. Jego rodzice wyemigrowali z Jugosławii do Szwajcarii, gdzie Red spędził swoje dzieciństwo. Następnie mieszkał przez pewien czas w Stanach Zjednoczonych, a w drugiej połowie lat 90. osiedlił się najpierw w Łodzi, a potem w Warszawie.

Ernest Ivanda – kariera muzyczna

Kariera Reda rozpoczęła się w zespole hip-hopowym Obóz TA, gdzie współtworzył muzykę w latach 1997-2005. Po rozstaniu z zespołem, w latach 2005-2009, tworzył duet razem z raperem i producentem muzycznym Spinache. Artysta był również związany z zespołem muzyki tanecznej Monopol. Od 2000 roku Red rozwija także swoją solową karierę muzyczną, rapując zarówno po francusku, jak i po polsku.

RED – kariera telewizyjna

Oprócz działalności muzycznej, Red zdobył popularność jako prezenter i producent telewizyjny. Był związany z telewizjami MTV Polska i Polsat, gdzie miał okazję prowadzić różnorodne programy. W 2018 roku rozpoczął autorską przygodę z podcastem, prowadząc swój własny program „Czerwona Kartka” na stronie cgm.pl.

Ernest Ivanda – juror

Wiosną 2019 roku Red pojawił się jako juror w drugiej edycji programu telewizyjnego „Śpiewajmy razem. All Together Now” emitowanego na antenie Polsatu. Artysta pokazał wtedy swoje wszechstronne umiejętności i doświadczenie w świecie muzycznym.

RED – rzecznik prasowy

Red angażuje się również w inne dziedziny poza muzyką i telewizją. W 2019 roku został rzecznikiem prasowym i twarzą Free Fight Federation, organizacji promującej MMA.

RED – żona i dzieci

Jeśli chodzi o życie prywatne, Red posiada potrójne obywatelstwo. Jest żonaty i szczęśliwym ojcem dwóch córek. Obecnie mieszka w Bielsku-Białej, województwo śląskie.

RED – kariera w MMA

Ernest Ivanda, znany szerzej jako Red, raper, prezenter MTV i miłośnik sportów walki, miał zadebiutować na gali Prime Show MMA 2. Niestety, plany artysty zostały pokrzyżowane przez nagłą sytuację zdrowotną. Red trafił do szpitala, a jego pojedynek z Piotrem Kaluskim, znanym jako „Ochroniarz Oszusta z Tindera”, został odwołany. Informacja, jaką Ivanda otrzymał od lekarzy, jest niezwykle smutna. Po przeprowadzeniu badań w szpitalu, stawia się prawdopodobieństwo udaru niedokrwiennego mózgu.

RED (Raper) - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Prime Show MMA

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: RED

Data urodzenia (ile ma lat?): 1978 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Genewa, Szwajcaria

RED (Raper) - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:0

L:1

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

RED (Raper) - Newsy