fbpx
Pasternak o Zarobkach w Polskich Organizacjach Sportowych!

Michał Pasternak o Zarobkach w Polskich Organizacjach Sportowych!

Spis treści - Michał Pasternak o Zarobkach w Polskich Organizacjach Sportowych!

Michał Pasternak, doświadczony zawodowiec z Fame MMA, postanowił otwarcie podzielić się kulissami realiów finansowych panujących w polskich organizacjach sportowych. W trakcie podcastu „Szalonego Reportera” ujawnił, ile dokładnie zarabiają zakontraktowani zawodnicy, rzucając światło na nieco zaskakujące aspekty tej branży. 39-letni zawodnik ma na swoim koncie występy zarówno w Fame, jak i w federacjach sportowych, takich jak Oktagon MMA czy One Championship. Przyznał, że zarobki w polskich organizacjach potrafią być znacznie niższe, niż mogłoby się wydawać.

Pasternak zdradza ile zarabiał w Organizacjach Sportowych!

Pasternak wyjawił, że zakontraktowani zawodnicy w polskich federacjach sportowych mogą otrzymywać wynagrodzenie na poziomie 15-20 tysięcy złotych za pojedynek. Jednak to, co zdaje się być atrakcyjną kwotą, zaczyna być problematyczne, gdy wchodzą w grę aspekty podatkowe.

„To nie było normalne siano. Tomek to nie jest normalne siano, kiedy dostajesz 15-20 tysięcy za walkę i ktoś ci każe przedstawić fakturę. Ty masz zapłacić ZUS-y, tego typu rzeczy. Musisz opłacać to cały rok po to, żeby zawalczyć trzy razy w roku i dostać za walkę te 20 tysięcy. To już jest mega dobrze, jak tyle dostajesz” – komentował Pasternak.

Dodatkowo, zawodnik zaznaczył, że niektórzy muszą stoczyć walki w ostatniej chwili, podejmować się pojedynków za granicą czy też ryzykować starcia, w których są uważani za skazanych na porażkę, aby osiągnąć wyższe wynagrodzenia. Mówiąc o obowiązku przedstawiania faktur, Pasternak uznał to za „dziwne”, zwracając uwagę na to, że w efekcie walki o takie zarobki stają się dla zawodników trudne do utrzymania.

Daj piątaka!
[Liczba głosów: 1 Średnia: 5]

Udostępnij u SIEBIE MORDECZKO!