fbpx
Valentina Shevchenko

Valentina Shevchenko

Zawodnik MMA Valentina Shevchenko

Biogram

Valentina Shevchenko - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Valentina Shevchenko - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Valentina Shevchenko?

Valentina Anatoljewna Szewczenko, urodzona 7 marca 1988 roku w Biszkeku, to nie tylko utalentowana zawodniczka boksu tajskiego, kickboxingu i MMA, ale również jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie mieszanych sztuk walk. Jej historia życiowa i sportowa to fascynująca podróż od tradycji rodzinnych w Kirgistanie do światowej sławy w zawodach walki.

Valentina Shevchenko – Dzieciństwo

Valentina urodziła się w Kirgiskiej SRR, a już od najmłodszych lat była związana ze sportem dzięki tradycjom sportowym swojej rodziny. Jej matka trenowała taekwondo, co zainspirowało Valentinę do rozpoczęcia nauki tej sztuki walki już od piątego roku życia, wspólnie ze starszą siostrą Antoniną. W wieku 12 lat rozpoczęła treningi boksu tajskiego, co stanowiło kolejny krok w jej wszechstronnej karierze sportowej.

Valentina Shevchenko – Początki kariery

Debiut Valentiny w kickboksie miał miejsce, gdy miała zaledwie 12 lat. W 2003 roku zdobyła swój pierwszy złoty medal mistrzostw świata IFMA amatorów w boksie tajskim. Jej talent szybko zaowocował kolejnymi sukcesami, zarówno na zawodowym, jak i amatorskim ringu, zdobywając medale na mistrzostwach organizacji takich jak WAKO, WMC, czy IFMA. W ciągu swojej kariery amatorskiej pokonała m.in. Joannę Jędrzejczyk w trzech starciach.

Valentina Shevchenko – Kariera MMA

Valentina Szewczenko w pełni poświęciła się MMA po przegranej walce w kickboxingu z Chinką Wang Cong w 2015 roku. W tym czasie związała się z UFC, największą organizacją MMA na świecie, i szybko zdobyła uznanie jako zawodniczka wagi muszej.

Valentina Shevchenko – UFC

Debiut Valentiny w UFC miał miejsce w grudniu 2015 roku, kiedy zastąpiła Germaine de Randamie w walce z Sarą Kaufman. Wygrała ten pojedynek niejednogłośnie na punkty, co było jednym z wielu kroków na drodze do osiągnięcia mistrzostwa wagi muszej.

Valentina Shevchenko – Tytuł mistrza

3 lutego 2018 roku Valentina Szewczenko zdobyła mistrzostwo UFC w wadze muszej, pokonując Priscilę Cachoeirę przed czasem. Następnie broniła tytułu, nokautując Jessicę Eye w drugiej rundzie podczas gali UFC 238 w czerwcu 2019 roku. Niestety, 5 marca 2023 roku Valentina straciła tytuł mistrzowski na rzecz Alexa Grasso. Po niejednogłośnym remisie w rewanżu z Grasso we wrześniu 2023 roku, utalentowana Kirgiska-Peruwiańka musiała zaakceptować utratę pasu.

Valentina Shevchenko – Zainteresowania

Valentina Szewczenko to nie tylko utalentowana sportowczyni. W 2013 roku wzięła udział w peruwiańskim reality show „Combate”, gdzie zajęła pierwsze miejsce w tańcu w parze z Alejandro „Zumbą” Benitezem. Ponadto, była ambasadorką IFMA „Sport is Your Gang” w Peru, promującą szkolenia w boksie tajskim dla młodzieży. Oprócz sportu, Valentina ma również zainteresowania strzeleckie, regularnie uczestnicząc w zawodach w strzelaniu z pistoletu od 2010 roku. Jej wszechstronność obejmuje także świat filmu, gdzie wystąpiła u boku Halle Berry w filmie „Bruised”, wcielając się w postać zawodniczki MMA.

Valentina Shevchenko

Podsumowując, Valentina Szewczenko to nie tylko wybitna zawodniczka MMA, ale także osoba o bogatych zainteresowaniach, która zdobyła uznanie zarówno w sporcie, jak i poza nim. Jej historia to inspiracja dla wielu, pokazująca, że z determinacją i pasją można osiągnąć najwyższe cele.

Valentina Shevchenko - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: Boxing, Muay Thai

Pseudonim: Bullet

Data urodzenia (ile ma lat?): 1988.03.07

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Kyrgyzstan

Valentina Shevchenko - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:23

L:4

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Valentina Shevchenko - Newsy