fbpx
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk

Zawodnik MMA Krzysztof "Diablo" Włodarczyk

Biogram

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - Rekord

0
Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Krzysztof „Diablo” Włodarczyk?

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, urodzony 19 września 1981 roku w Warszawie, jest znanym polskim bokserem, który osiągnął wiele sukcesów w swojej długiej karierze. Jego pseudonim „Diablo” doskonale oddaje jego bojowy charakter i zaangażowanie na ringu. Włodarczyk zdobył tytuły mistrza świata organizacji WBC i IBF w kategorii junior ciężkiej, ważącej do 200 funtów.

Krzysztof  Włodarczyk – początki kariery

Jako amator, Włodarczyk zaczął treningi bokserskie w klubie „Gwardia” w Warszawie w wieku 14 lat. Mimo że jego kariera amatorska nie była tak błyskotliwa jak zawodowa, zdobył kilka ważnych osiągnięć, w tym trzecie miejsce na mistrzostwach Europy kadetów w 1997 roku. W wieku 19 lat zdecydował się przejść na zawodowstwo, a jego debiut odbył się 10 czerwca 2000 roku, gdy znokautował Bułgara Andreia Georgieva.

Krzysztof  Włodarczyk – osiągnięcia

Krzysztof Włodarczyk odniósł wiele ważnych zwycięstw w swojej karierze zawodowej. Zdobył pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, a następnie bronił go w walkach z różnymi przeciwnikami. W 2006 roku w Moskwie zdobył tytuł mistrza świata federacji IBC. Następnie, na tej samej gali, wygrał także pojedynek z Imamu Mayfieldem i zdobył pas federacji IBF.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – WBC

Niezapomnianym momentem w jego karierze był pojedynek z Giacobbe Fragomenim. W maju 2010 roku, gdzie zdobył pas mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Walka ta została uznana za jedną z najbardziej dramatycznych walk roku. Włodarczyk bronił swojego tytułu kilkukrotnie, pokonując między innymi australijskiego pięściarza Danny’ego Greena.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – porażki

Chociaż Włodarczyk cieszył się wieloma sukcesami, odnotował również kilka porażek, które wpłynęły na jego karierę. Niemniej jednak, pozostaje jednym z najbardziej utytułowanych polskich bokserów i jest szanowanym sportowcem w Polsce i na świecie.

Diablo – kariera MMA

Po wielu latach bokserskiej kariery Krzysztof Włodarczyk podjął niespodziewaną decyzję o zmianie dyscypliny sportowej. W 2023 roku federacja Fame MMA ogłosiła, że zakontraktowała boksera do walk w mieszanych sztukach walki. Jego debiut w tej nowej formule walki odbędzie się 2 września w krakowskiej Tauron Arenie. Krzysztof „Diablo” Włodarczyk to postać, która zapisała się w historii polskiego boksu jako niezwykle utalentowany i ambitny zawodnik.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: Fame MMA

Styl bazowy: Boks

Pseudonim: Diablo

Data urodzenia (ile ma lat?): 19 września 1981 rok

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Warszawa, Polska

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:61

L:4

D:1

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - Newsy