fbpx
Mateusz Rębecki

Mateusz Rębecki

Zawodnik MMA Mateusz Rębecki

Biogram

Mateusz Rębecki - Rekord

Wygrane walki
0
Przegrane walki
0
Remisy
0

Mateusz Rębecki - kto to?

Rodzina, dzieci, partnerzy, sukcesy i afery:

Kim jest Mateusz Rębecki?

Mateusz Rębecki, urodzony 3 listopada 1992 roku w Gryficach, to polski zawodnik MMA w wadze lekkiej i utalentowany grappler. Jego kariera jest pełna zwrotów akcji, a od 2018 do 2022 roku był mistrzem organizacji FEN w wadze lekkiej. Członek klubu Berserkers Team Poland w Szczecinie. Rębecki zdobył także czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Jego talent został dostrzeżony na arenie międzynarodowej. Od sierpnia 2022 roku jest związany z największą federacją MMA na świecie – UFC.

Mateusz Rębecki – Początki Kariery

Rębecki zadebiutował profesjonalnie 5 kwietnia 2014 roku na gali Fight Night Gryf Arena 1. Pokonał wówczas swojego rywala Pawła Zegara poprzez dźwignię skrętową. Szybko zyskał uznanie, zwyciężając kolejne pojedynki, między innymi podczas gali MMA Koszalin: Polska vs. Ukraina, gdzie pokonał Ołeha Obrewko przez poddanie.

Mateusz Rębecki – FEN

Pierwsza porażka przyszła 20 września 2014 roku, lecz ta niepowodzenie nie zatrzymało Rębeckiego w dążeniu do mistrzostwa. W 2015 roku dołączył do FEN, co okazało się kluczowym momentem w jego karierze.

Mateusz Rębecki – Sukcesy

Rębecki szybko zyskał rozgłos w FEN, zdobywając pas mistrza wagi lekkiej 10 marca 2018 roku po zwycięstwie nad Ziółkowskim. Kolejne obrony tytułu, takie jak starcie z Łukaszem Koperom czy Daguirem Imawowem, tylko utwierdziły wizerunek Rębeckiego jako niekwestionowanego mistrza. Jego dominacja na scenie FEN trwała aż do 2022 roku. Następnie podjął wyzwanie Dana White’s Contender Series, gdzie zwycięstwo gwarantowało mu kontrakt z UFC.

Mateusz Rębecki – UFC

Już 30 sierpnia 2022 roku Rębecki zmierzył się z Brazylijczykiem Rodrigo Lidio podczas gali Dana White’s Contender Series, pokazując światu swoje umiejętności. Zwycięstwo zapewniło mu miejsce w UFC, a prezes tej organizacji. Dana White, nadał mu przydomek „Rebeastie” w uznaniu za jego imponujący występ.

Mateusz Rębecki – Debiut w UFC

14 stycznia 2023 roku Rębecki zadebiutował w UFC podczas gali UFC Fight Night: Gastelum vs. Imavov. Pierwotnie miał zmierzyć się z Omar Morales, jednak z powodu kontuzji rywala, jego przeciwnikiem został Nick Fiore. Rębecki wygrał jednogłośnie na wszystkich kartach punktowych, udanie rozpoczynając swoją przygodę w UFC.

Mateusz Rębecki – Zwycięstwa

Rębecki kontynuował beeindrzącą formę w UFC, znokautowując Loika Radzhabova w czerwcu 2023 roku podczas gali UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria. Jego determinacja i wszechstronne umiejętności zwróciły uwagę fanów i ekspertów MMA. 11 listopada 2023 roku, na gali UFC 295 w Madison Square Garden, Rębecki zmierzył się z Rooseveltem Robertsem, zwyciężając przez poddanie balachą już w pierwszej rundzie.

Mateusz Rębecki

Mateusz Rębecki, znany jako „Rebeastie”, to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiego MMA, a jego dynamiczna kariera wciąż przyciąga uwagę miłośników sportu na całym świecie. Jego styl walki, determinacja i nieustępliwość sprawiają, że jest on jednym z najbardziej obiecujących zawodników w UFC. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocjonujące występy tego utalentowanego sportowca.

Mateusz Rębecki - wiek, ciekawostki, mini wikipedia:

Aktualna federacja: UFC

Styl bazowy: MMA

Pseudonim: Rebeasti

Data urodzenia (ile ma lat?): 1992.10.03

Miejsce urodzenia (skąd pochodzi?): Gryfice, Polska

Mateusz Rębecki - rekord (Tapology, Sherdog)*:

W:19

L:1

D:0

*W – wygrane (WINS), L – przegrane (LOSSES), D – remisy (DRAWS).

Mateusz Rębecki - Newsy